Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi "kisgyermekes...

Kaukázusi "kisgyermekes családba különösen ajánlott". Ez igaz?

Figyelt kérdés

Most olvastam.


Tapasztalatok kaukázusival?


2014. dec. 28. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszonylag egygazdás, kőkemény pásztorkutya, amely hozzáértő, határozott (de nem durva!) nevelés hiányában fegyverré válhat. Nem az a tipikus békés nagy mackó, akit a család apróságai reggeltől estig nyúzhatnak. Kisgyermek mellé, ha csak a hozzá hasonló kinézetű kutyák jöhetnek szóba, sokkalta inkább való egy szelíd, családcentrikus berni pásztorkutya, leonbergi, bernáthegyi, újfundlandi, landseer, stb. Persze, ha a gazdi ért a fajtához és a kutya megfelelően van szocializálva, kölyökkorától gyerekekhez szoktatva, s összességében is ,,kordában van tartva", akkor nyilván nem fogja leharapni a gyerek fejét. De ha nem megfelelő a tartásmód vagy a hozzáértés, egy ,,kicsit" nagyobb problémát tud okozni, mint egy nem jól tartott/nevelt berni pásztorkutya, például.
2014. dec. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a különösen ajánlott egy kicsit furcsa kifejezés... Szóval persze, az ilyen típusú kutyák úgy általában rém türelmesek a gyerekekkel, de azért nekem se a kaukázusi ugrana be elsőként, ha kisgyerek mellé akarnék kutyát ajánlani, mert tényleg könnyű elrontani a nevelését, onnantól kezdve meg semmi nem biztos.

Persze ha a családhoz az való, és adva vannak a megfelelő körülmények, akkor miért ne, az sem genetikailag emberevő, és ha választani kell, még mindig inkább egy frusztrált kaukázusi, mint egy idegbeteg német juhász. De azért nagyon nem egy önjáró plüssmackóról beszélünk.

2014. dec. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Pásztorkutya kisgyerek mellé szerintem kifejezetten jó. Legalábbis nekünk pici koromban bernáthegyink volt, és egyszer megakadályozta, hogy a totyogós húgom a kocsi alá menjen a nyitott kapun át abban a fél pillanatban, amikor senki nem figyelt rá oda.

De kukázusi? Volt egy az utcánkban, én kicsiként, és nagyobb fejjel is rettegtem tőle, egész nap üvöltött.


Biztos, hogy hozzáértő oldalon olvastad ezt?

2014. dec. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat az elírásért, elég viccesre sikerült, tehát kaukázusi :D
2014. dec. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én inkább az újfunlandit és a bernáthegyit ajánlanám gyerek mellé. A kakukázusit csak az előttem szólókhoz hasonlóan jó nevelés esetén. Nem írták, de szerintem nagyon érdemes odafigyelni, hogy honnan viszitek, ha a fajta mellett döntötök. A mi környékünkön egy időbe sok volt. Olyan 10-12 évesen vagy néha még hamarabb azonban meghülyültek. Nem tudom hasonló helyről jöhettek e, de egy egyébként barátságos kutyából lett egy idegbeteg. Sajnos volt amelyiket ki is kellett lövetni, egyszerűen nem engedte be a gazdáját. valószínűleg amúgy egy helyről származhattak mert forma idősek voltak. Nem tudja esetleg valaki ez mitől jöhetett rájuk? Milyen genetikai vagy idegrendszeri baj okozta? persze ezek sem törvényszerűek. sok helyen nagyon idős korukig egy borzasztó barátságos jellemű kutyák maradtak.
2014. dec. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "meghülyülés" nem idegrendszeri meg genetikai eredetű, egyszerűen nem bírják örökké az ingerszegény életmódot, ami azzal jár, hogy ki vannak vágva a kertbe, és itt véget is ér minden izgalom az életükben. A tízezredik postás megugatása után te is becsavarodnál. Az emberek azt hiszik, hogy nekik nem kell változatosság, csak egy nagy kert, pedig arra lettek kitenyésztve, hogy vándoroljanak a nyájjal, reggel kikísérjék őket a legelőre, este vissza, együttműködjenek egymással, a terelőkutyákkal... Szóval azért baromi kevés nekik az, hogy reggeltől estig a kapu előtt hevernek és megugatják a járókelőket. Nem élet az, csak vegetálás; csak azért nem akasztják fel magukat az unalomtól, mert az öngyilkosság nem szerepel a szótárukban. Helyette bekattannak a felgyülemlett feszültségtől.
2014. dec. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami, de az egyik ezek közül egy gyakorta sétáltatott családi kutya volt nagy kerttel. Úszni hordták meg stb. ezért gondoltam hogy valami beltenyésztés során kialakult betegségük lehetett. azt hiszem spánielkornak hívják mikor egy kutya egyik percről a másikra megőrül majd vissza. Persze a korral kicsit rigolyásak lesznek a kutyák is, csak nem ennyire. na mindegy, már ez nem derül ki :)
2014. dec. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Nem,sajnos.Nehéz úgy nevelni,hogy biztonságos legyen.Eddig csak bekattant egyedekkel találkoztam.
2014. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ödi2 ***** válasza:
100%

Családi kutyának,ne válassz pásztorkutyát kevés tapasztalattal. Nem sértésnek szántam,ha ezt meg kell kérdezned,akkor kevés a tapasztalatod.

Ha ilyen méretű kutyat szeretnél,akkor hegyi kutyát válassz,leonbergi,bernáthegyi megfelelő tenyésztőtől,csodás családtag lehet. Akumi leírta a lényeget,így arra már nem térek ki én is.

Sok sikert!

2014. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ezt én is olvastam wikipedián....
2014. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!