Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos! Kutyuli?

Fontos! Kutyuli?

Figyelt kérdés
az a problémám hogy a kutyánk tegnap délután a 2 hátsó lábára nem tud ráállni reggel mikor elmentem még ott futkározott körülöttem délután mikor hazajöttem még jól volt 1 órára rá jött az egyik szomszéd és a kutya nem ment el az ajtóból mivel nem bírt :S hívtuk az állat orvost beadott neki 3szurit , de nem tudja mi vezet ilyen gyors és hirtelen lebénuláshoz :S:S már elég öreg 13éves , de elég fitt
2010. febr. 4. 09:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ha nem lesz szombatig javulás elaltatják :'( már 4éves korom óta megvan :/
2010. febr. 4. 09:26
 2/11 anonim ***** válasza:
Kullancs által terjesztett betegség vezethet hirtelen bénuláshoz, vagy gerincsérv, és bizonyára még sok más ok is.
2010. febr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
szerintem a kullancs kizárva gerincsérv gyógyítható ... ? :S
2010. febr. 4. 09:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező..

Keress fel akkor egy másik orvost, mert hiába öreg, attól még lehet, hogy lehetne neki segíteni.

Vagy ha nem akkor elaltatni...

Lehet, hogy keringésével lehet a gond. Nekem 14 éves volt a kutyám, amikor egyik napról a másikra nem tudott felállni, aztán már a fejét se tudta mozgatni, és ez mind egy nap alatt történt. Az orvost kihívtuk, és el kellett altatni...

Kitartást...

De ez jobb volt neki mint szenvedi látni....

2010. febr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos 13 éves kutyánál előjöhet ilyesmi. akár diszpláziás is lehet, csak eddig tartotta magát. A hideg ezt sokszor hirtelen hozza elő, bevihetnétel melegbe, hátha akkor javulna, de lehet hogy itt a vége...13 év nagytestű fajtánál szép kor, bár nem írtad milyen fajta.
2010. febr. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fel sem merült,hogy megröntgenezik?Sajnos ilyen idős kutyánál már szinte bármi előfordulhat,nekünk pedig bölcsen és erősen el kell engednünk,ha mennie kell...
2010. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A röntgen jutott nekem is először eszembe. Azzal meg tudnák nézni a gerincét. Igaz, a röntgenhez legtöbbször altatnak is, az meg idős kutyánál eleve kockázatos.


Valamint olyan állatorvost kellene kereni, aki ért is a kisállatokhoz, nem csak a lovakhoz-tehenekhez és a veszettség elleni oltás beadásához is. Lehet, hogy nem tudja meggyógyítani, de hogy eszébe se jusson olyan betegség, ami hirtelen bénuláshoz vezet, azt nehezen hiszem el egy hozzáértő állatorvosról. Mármint ha hozzáértő.

2010. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nemár

az én kutym is 13 lesz hamarosan:(

2010. febr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat pont azért nem vizsgálták ki, mert az altatásban ott is maradhatott volna, így húzodott neki, de nem szenvedett, csak öreges volt. Aztán amikor nem tudott menni, akkor sajnos el kellett altatni....

Kemény döntés, de ha belegondolsz, hogy nem tud mozogni, és lehet hogy éjszaka elpusztul magától vagy lehet, hogy napok kérdése, és csak végignézed a szenvedését.... nem vagyok altatás párti, de ebben az esteben nem volt más választás...


Aki meg aggódik a 13 éves kutyusa miatt, annak csak azt üzenem, hogy én nj kutyám 13 évesen még relatíve virgonc volt:) Nem kell a kor miatt aggódni. a baj, az fiatalon is jöhet...

Szép, ha egy kutya eddig él. Nagyon szeret titeket:) Ez tartja a lelket a kutyusokban:) én legalábbis ezt hiszem:) és így sokkal könnyebb dönteni...


Keress fel egy jó állatorvost, aki, ahogy egy korábbi is írta, nem csak a lovakhoz ért...

És hozd meg a döntést. Nézz a kutyusod szemébe, és tudni fogod, hogy mit kell cselekedned...

2010. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
német juhász és 4éves korom óta megvan :| én még sose vesztetem el közelembe élők közül senkit olyan nagy boci szemével néz rám és elbőgőm magam
2010. febr. 4. 17:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!