Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalaitok vannak...

Milyen tapasztalaitok vannak a dalmata kutyat illetoen?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem dalmatám van, elég önfejű kutya, de ha kiskorától tudatod vele, ki a főnök, nincs vele semmi probléma, nagyon jó jelző kutya, de nem agresszív, gyerekek mellett sincs vele probléma, a macskákat viszont rühelli, legalábbis a miénk


viszont rövid szőrű, ezért télen eléggé fázós, ha kint akarod tartani, egy meleg, szigetelt kutyaház mindenképpen kell.


egyébként nagyon okosak, habár sokan "hülyének" titulálják, mikor az csak az öntörvénységük miatt van, pontosan tudják, mikor csinálnak rosszaságot :)

2014. dec. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, azt kihagytam, hogy nagyon hűségesek és szeretetéhesek


sokat olvasni a dalmata nagy mozgásigényéről, igazából szerintem nincs is olyan nagy nekik, minden nap egy fél óra sétát elbír (úgy hogy a kertben állandóan szabadon van), de aztán általában elfárad és onnantól kezdve szenvedés vele a séta, mert makacs és haza akar menni :)

2014. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Sok közöttük az agyonszaporított ideggyenge.Sokat ismertem,amit fiatalon menhelyre adtak vagy elaltatták,miután végigharapta a családot ok nélkül.

Nem pár tízezerért kell olcsón venni papírok nélkülit szaporítótól,hanem normális tenyésztőtől.

2014. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a környékünkön van kettő.

az egyetlen kutyafajta errefelé amelyik megtámad,megkerget más kutyákat ok nélkül.

az egyik meg is harapta az enyémet.

a másik más gazdáé meg egész nap ugat a kertben.

persze gondolom részbe ezek a gazda hibái,de én így ismerem ezt a fajtát.

2014. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!