Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem "divat" már a dalmata?

Miért nem "divat" már a dalmata?

Figyelt kérdés
Szinte már egyet sem látok.

2014. aug. 15. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ne légy elkenődve. Én a környékünkön néha látok párat a városliget körül.
2014. aug. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Hát, tényleg jól eltűntek. Sok ismerősömnek volt és ők mind nagyon panaszkodtak, hogy teljesen nevelhetetlen kutya, pedig nem a gazdákkal volt a gond, mert mind tapasztalt kutyások voltak és hozzáértők, sőt egyikük kutyaiskolát vezetett.

Én úgy gondolom talán ezért tűnhettek el, mert ilyen nehéz velük bánni és már többen kitapasztalták ezt a hátrányukat, ez tűnne ésszerű oknak.

Esetleg még közrejátszhat az is, hogy amikor olyan sok volt belőlük, akkor nagyban ment a 101 kiskutya láz, és sokan amiatt választották ezt a fajtát.

De valóban, ma már egyet sem látni, én legalábbis már kb. jó tíz éve nem láttam egyet sem.

2014. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Talán mert túl lett tenyésztve, magas a megbetegedés kockázata, főleg idegrendszeri bajok:/
2014. aug. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert szemben az idealizált y101 dalmatával,a dalmata egyáltalán nem egyszerű,könnyen kezelhető kutya.A dalmata fajtamentés tele van dalmival,mert azért sajna egyesek még mindig szaporítják.Aztán nem tudják eladni.Meg jöttek az új kedvencek.
2014. aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van néhány ismerősöm, akinek volt, de ők is csak panaszkodtak rájuk. Szófogadatlanok és elég kényesek is.
2014. aug. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Régen csomó volt a környezetemben, főleg a 2000-res évek elején. Igazad van tényleg eltűntek! Én imádom őket, kár, hogy én is kevéssel találkozom. :(
2014. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Én a múlt héten láttam egyet, példásan viselkedett :)
2014. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minden lecseng egyszer, aztán újra divatba jön.Most a dalmata ezt a korszakát éli.
2014. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!