Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok mondani olyan kutyafajt...

Tudtok mondani olyan kutyafajtákat, amelyeknél az egyes színváltozatok drágábbak a többinél?

Figyelt kérdés
Csak is tenyésztőtől való, törzskönyvezett kutyákra gondolok, nem arra, hogy egy szaporító a színre hivatkozva még pofátlanabb árat kér el szegény keverékéért. A szín szerinti árkülönbséggel először a kutyám megvételekor szembesültem és nagyon meglepődtem, ezért szeretnék érdeklődni, ki ismer olyan fajtákat, amelyeknél e szerint elkülönülés van.
2014. dec. 30. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, például a fehér boxereket csak olcsóbban tudják eladni.
2014. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Szövegértelmezés: egyes. Ülj le.

A fehér boxer színhibás, nem pedig egy ritka színváltozat.


Passzolom, kedves kérdező, de nagyon kíváncsi vagyok, van-e ilyen.

2014. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mudi ilyen fajta. Pl. a cifra és a barna szín általában drágább a többinél, mert ritkák. De ha jól tudom, akkor a hamvas szín pedig olcsóbb, mint a többi. :)
2014. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pl a csokoládé labrador drágább, a kék német dog is drágább.

hirtelen ezek jutottak eszembe.

2014. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Hogyne, kék francia bulldog, de kék akármilyen fajtában drágább, corso stb
2014. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
A kék fr bull nem elfogadott, a kérdező kérte, h ne szapikról legyen szó....
2014. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem német dognál a harkequin drágább . Legalábbis ahol volt más színű is. Mi ezért vettünk mantelost. Nem véletlenül drága ,hiszen rendkívül mutatós gyönyörű kutya :)
2014. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*harlequin
2014. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolso 2 vagyok, neked milyen kutyád van Kérdező ?
2014. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Érdekes, hogy a kék szín, amennyiben elfogadott az adott fajtán belül, általában csakugyan drágább. Blue-merle ausztrál juhászkutyám van, a kutya árának 1/6-ával olcsóbb lett volna a black-tricolor (és gondolom, ugyanez a különbség érvényes a red-merle és a red-tri színek esetében is). Arra is kíváncsi lennék, vajon collie-knál is így lehet-e, mondjuk a sable és a merle esetén...?

A további válaszokat is várom, felpontozom, ha valaki tud még ilyen fajtát írni.

2014. dec. 30. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!