Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » APBT online database hogy is...

Krisztián1234567 kérdése:

APBT online database hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Van ez az oldal ahol pedigree je van a pitbulloknak a kérdésem az lenne hogy amikor nézem a felmenőit egy kutyának ott van pl: 3w tudom hogy azt jelenti hogy 3x győzött de ugye ez nem a viadalra vonatkozik?

2015. jan. 2. 08:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem értesz a fajtához mért terjesztesz valótlan dolgokat. Egy német juhászt tényleg kényszeriteni kéne éppen ezért nem is viadaloztatják.
2015. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem azért a piteket használják túlnyomóan viadalra, mert nekik a vérükben van az, hogy születésüktől gyűlölnek minden más kutyát a világon. Egyszerűen csak nekik a legmegfelelőbb ehhez a felépítésük. Hihetetlenül gyorsak, kitartóak, és elképesztően erősek. Pontosan ezért remek sport kutyák is. Ha te tényleg azt gondolod, hogy egy pit élvezi a harcot, nagyon el vagy tájolva. Egy pitnek az a legnagyobb boldogság, ha teljesíti a gazdája kívánságait. Innentől csak a gazda felelőssége, hogy mire használja ezeket a remek állatokat.
2015. jan. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
sztem ez egy gusztustalan undorító dolog! Én is szivesen betennék 1-2 embert aki csinálja párbajoztatni... és személy szerint az én kutyáim nem gyűlölik a többi kutyát sőt kijönnek jól eljátszanak velük...szóval kövezetek meg de egyetértek z elöttem szoval hogy nem élvezetből csinálják hanem a gazdi kedvéért..
2015. jan. 6. 10:21
 14/16 munkakutya ***** válasza:

"Nem azért a piteket használják túlnyomóan viadalra, mert nekik a vérükben van az, hogy születésüktől gyűlölnek minden más kutyát a világon. Egyszerűen csak nekik a legmegfelelőbb ehhez a felépítésük."


EZ HÜLYESÉG !!!

Ezeket a kutyákat erre tenyésztik, erre szelektálják. Látni olyan pitet ami kinézetre egy satnya kutya, a ringben mégis megállja a helyét ! Ennek semmi köze a felépítéshez. Genetikából hoznak mindent ( erőnléten kívül ) ami a viadalhoz kell.

2015. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 munkakutya ***** válasza:

Mégegy szösszenet.

Miért tud a pit az egyik legegészségesebb fajta lenni ?

Azért mert arra használják amire kitenyésztették és azóta is folyamatosan szelektálják.

nagyon sok kutyafajtán látszik, hogy romlik az állomány anatómiája, idegrendszere...stb. Nézz meg egy mai cane corsót vagy nápolyi masztiffot. Diszplázia, nyerges hát, bőrösség és nem utolsó sorban a többsége alkalmatlan arra amire kitenyésztették.

Nincs szelektálás. Amelyik kutya küllemre nem üti meg a kiállítási minőséget, eladják olcsóbban. De az új gazdi ugyanúgy tenyészt vele merthát törzskönyves, díjnyertes szülőktől van ! Közben meg a funkcionalitás és annak fenntartása a kukában landol....

Nézzétek meg, hogy melyik fajták alkalmasak arra amire kitenyésztették őket ! Néhány vadász kutya ( pl. jagdterrier ), néhány pásztorkutya de ez is egyre ritkább, pit. Az összes többi egyre kevésbé. És ez mind a szelekció hiányára vezethető vissza.

Tele vagyunk életképtelen, önállóan elleni-fedezni nem tudó fajtával...

Szóval lehet szapulni azokat akik ringeztetik a piteket de azt ne felejtsétek el, hogy az ő munkájuk miatt az egyik legéletképesebb fajta még mindíg !!

2015. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 zitababyke válasza:
minek neked ez a fajta???? miért nem amstafff???
2015. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!