Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lehet hosszabb-rövideb...

Sopronfeco kérdése:

A kutya lehet hosszabb-rövidebb ideig az Ebola vírus hordozója? Pl ha "felnyalja" valahonnan, vagy "lenyalja" valakirol a fertőzőképes Ebola-vírust és utána pl. X időn belül megnyalja a kezem, van lehetősége, hogy megfertőződjek ebolával?

Figyelt kérdés

Hamarosan elutazok Afrikába és jön velem a kutyam is,az utunk egy része pedig érint ebolával fertőzött területeket is,es akinek van nagyobb testű kutyája azt tudja,hogy minden óvatosság és odafigyelés ellenére,a derék eb tutira beledugja az orrát majd valamibe...

Előre is köszönöm a Jó tanácsokat!


2015. jan. 3. 07:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Tessék, kétszer is leķrják, h fogalmuk sincs az orvosoknak az ebola-kutya kapcsolatról:


[link]

2015. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eszed tokjának nincs foglama, nem hvg-n kéne tudományos dolgokat keresni...

[link]


A kutya hordozó lehet, de tünetmentes és önmagában nem fertőz, magyarul túlél benne a vírus egy ideig, de mást nem tud csinálni. Viszont ne zabáld meg.

2015. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az nem túl kecsegető információ, hogy az ebolával fertőzött amerikai nem tudom már kicsodának a kutyáját is elaltatták biztonságból...
2015. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fogom is a fejem rendesen...

Egyébként a Budapest-Bamakóról van szó,16-án indulunk és a nevezéskor még nem volt aktuális a járvány,a kalandot meg alapból úgy terveztem,hogy "A Kutyám meg Én..."Rendkívüli módon függünk egymástól,szerencsémre megtehetem,hogy a nap 24 órájában együtt lehessünk és ez így van már öt éve...

Ezért képtelen lennék másra bízni és Ő is besokall nélkülem!Visszaút nincs csak előre és próbálom minden oldalról körbejárni a dolgokat!

Köszönet a fenti linkért,ezt oda tudom nyomni bárki orra alá aki okoskodik adott esetben..!

2015. jan. 5. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!