Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tartott mire...

Mennyi ideig tartott mire megneveltétek a kutyátokat vagy leszoktattátok erről-arról?

Figyelt kérdés

Mennyi idős korára mondhattátok azt, hogy "tökéletes"? Nyilván kicsit költői a kérdés de remélem értitek :D

Én kutyám most 2 éves,1 évesen fogadtam be, kb. fél évembe került mire megtanult szépen sétálni a pórázon. 1 hét alatt megtanulta hogy ne húzza a pórázt, de a láb melletti séta meg nyugalom, na az már nehezebben ment...

Már nem ugat fűre-fára, kutyáktól is tiltható egy bizonyos távolságról, de még mindig nagy a késztetés benne, hogy minden egyes kutyához odamenjen :D Behívást folyamatosan gyakoroljuk, de kb. ötödik ismétlés óta gyönyörűen jön, ha hívom, kutyák közül is.


A minap beszélgettem egy gazdival, póráz nélküli kutyája komótosan, nyugodtan baktatott mellette, nem rohanta le rögtön az enyémet hanem engedéllyel jött csak oda, pasi azt mondja 2 év suli és folyamatos gyakorlás eredménye :o


Egy kislány 4 éves kutyája az elmondása szerint csak mostanra komolyodott meg, előtte pörgött egyfolytában.


Az én kutyám nagyon szereti a többi kutyát, persze néha arcoskodik is, de elég idegesítő, hogy ha kutyát lát, bár megáll, ha szólok, de bezsong és oda akar menni, már alig várom hogy kicsit lenyugodjon :D



2015. jan. 3. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám fél éves és nem mondom hogy tökéletes mert nem az de viszont makacssága ellenére nagyon okos amitől első nap a hajamat tépem azt másnap olyan szépen megcsinálja hogy már néha azt hiszem valaki titokban tanítja :D de ahhoz képest hogy fél éves már mindent tud (az alapokból meg néhány + is van )ő póráz nélkül a közelemben van nem megy el vagy ha el megy akkor szólok neki és már vissza is jön .szerintem ahhoz képest hogy egy makacs fajta nagyon jól haladunk. csak egy baj van vele elvan kényeztetve :)
2015. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én úgy tanítom hogy próbálom úgy hogy nem szigorúan hanem beépítem és észre sem veszi hogy tanul és így lassan de biztosan tanulunk így fél éves korára amit tud azt nagyon tudja .:D
2015. jan. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez kutyától is függhet.

Volt egy keverék kutyánk, rá kölyökkorában egyszer rászóltunk, hogy ne rángassa le a ruhákat a kötélről és attól kezdve nem volt vele probléma.

Most van egy pulink. Neki kb 1 éves korára sikerült megtanítani ugyanezt.

2015. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem két egyforma fajtájú kutyám van. Az egyik szerintem fél éves korára már tudott és csinált is mindent, amit kellett. A másik is tudott fél éves korára mindent, csak bszik úgy csinálni, szóval szerintem rá majd csak akkor mondhatom, hogy "tökéletes", ha már túl öreg lesz ahhoz, hogy mondjuk elrohanjon macska után... xD
2015. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a kutya habitusán és a gazdi felkészültségén együttesen múlik szerintem.A saját kutyám,most,három ėves korára fogadta el,hogy nincs mese,nem ő a főnök.Egy év kutyasuli,sok korrekció,türelemjáték.Az egyénisėge is u.az maradt,ami nekem fontos volt.Viszont a másik kutyám nem akar mást,mint megfelelni,vele kutyasuli nélkül is nagyon könnyű a dolgom.
2015. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Én úgy látom, hogy ez alatt az 1 év alatt sokat fejlődött ugyan a kutyám, de még bőven van hová tovább fejlődni! Első hónapokban majdnem tövestül kitépte a karom és ugrált össze vissza sétánál, ma már gyönyörűen jön, ha megállok, visszalép mellém, ha fordulok, rögtön követ, nagyon ügyes. AZ önuralma is sokat nőtt, sőt, rengeteget.

2015. jan. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!