Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » éjszakai rossz szokás. Leszokt...

éjszakai rossz szokás. Leszoktattátok a babát, vagy szép lassan minden megoldódott?

Figyelt kérdés
gondolok itt a szoptatásra,viz ivásra..stb érdemes leszoktatni,mert sokáig tarthat,nehezebb lehet,vagy egy idő után megoldódott,elhagyta,leszokott róla .nálatok mi vált be?
2014. júl. 3. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A szoptatás nem nevezhető rossz szokásnak,nem tudom,mekkora a babád. Az enyém 3 hónapos koráig szopizott éjjel,aztán úgy döntött,hogy már nem akar enni,és elkezdte átaludni az éjszakát. Vizet nem szoktam neki adni,ha megébred,elég neki a cumija.
2014. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Nekem az a saját tapasztalatom, hogy egy szoptatott csecsemőt addig kell éjszaka is etetni, amíg igényli, és nem helyettesíteni mással(víz, tea stb), mert akkor ideális esetben akkor alussza át az éjszakát, ha már megérett rá.

Míg ha rászokatjuk pl. a teára, ahhoz nagyobb korában is ragaszkodhat, ez felesleges szerintem.

Minden babának más az igénye, nekem az első 3 hónapos korától aludta át az éjszakát, a második csak 1 éves kora után, a harmadik meg 8 hónaposan. Mindegyiket igény szerint szoptattam, nem erőltettem rájuk semmit, maguktól szoktak le.

2014. júl. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mármint az éjszakai felkelésről szoktak le maguktól.
2014. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha pl. almalét iszik minden este, fokozottan hígítsd majd vízzel, és egy idő után nem fog neki hiányozni. :)
2014. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm,már egy éves-nagy ahhoz,h ne egyen éjjel.cumit nem kér,csak vizet adok,de arra ugyanigy felébred.
2014. júl. 3. 13:05
 6/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos koráig szopizott a fiam. Abból kb. 18 hónapos koráig 1x-2x felkelt. Elég kimerítő volt, de hál' Istennek, magától leszokott erről. Először csak egyszer kért cicit, aztán már egyszer sem! :-)
2014. júl. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most 2 éves és kb 1 hónapja alussza át az éjszakát (néha még felriad de az tényleg csak pár perc). Eddig minimum 2-3-szor kelt
2014. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!