Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek/készítsek új kutyaházat?

Vegyek/készítsek új kutyaházat?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves pulim és egy 7 és fél hónapos border colliem. Jóban vannak egymással, játszanak meg minden. A pulinak van egy kutyaháza már nagyon rég óta, szerette is. Most, hogy közeledett a tél készítettem egy házat a bordernek is. Az a helyzet, hogy a puli folyton "befoglalja" a border házát. Elég nagy a ház ahhoz, hogy mindketten beférjenek, de nem szeretnek együtt aludni. A borderem nem szereti a puli régi házát, eszébe sem jut bemenni oda. Szóval kint fekszik a hideg kövön vagy a lábtörlőn. (Egyébként mindkettő kutyaház hőszigetelt) Most mit tegyek? Vegyek/készítsek új házat a bordernek?

2015. jan. 4. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Miben más a puli háza?
2015. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát...kisebb, más az alakja. Nem sok mindenben más, nem tudom miért nem tetszik a bordernek az a ház is. Amúgy a sajátjába bemenne, de mivel a puli van ott így nem akar.
2015. jan. 4. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:
És ha készítés új házat, honnan tudod, hogy azt nem foglalja el a puli? A pulival kellene megértetni, hogy az nem az ő háza, esetleg valahogy elkülöníteni őket az alvásidőre.
2015. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az nem baj ha elfoglalja az új házat a puli, mert az eredeti ház (ami a bordernek készült) üresen marad. A bordernek nincs baja az alapból neki készült házzal.

Elkülöníteni nem tudom őket, hiszen 1 kert van és el vannak engedve. Nem csak éjszaka alszanak. (Főleg a puli alszik sokat, hiszen ő már elég idős).

2015. jan. 4. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, arra nem gondoltam, hogy mindhárom ház előttük lenne, így választhatnának :)


Én megpróbálnám először visszaszoktatni a pulit a saját óljába, aztán kezdenék el gondolkodni új ház építésén.

2015. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És hogyan lehetne visszaszoktatni?
2015. jan. 4. 13:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mondjuk inkább a bordert próbálnám meg beszoktatni a másik házba, mert akkor mindegy, hogy melyik kutya hol van, mindegyiknek jó mindenhol. Azt sajnos, hogy az egyik kutya kidúrja a másikat a helyéről, nemigen lehet megakadályozni, hiszen ez az ő, kettőjük között kapcsolatától függ és nem lehetsz velük kinn az udvaron állandóan, hogy kontrolláld, mit csinálnak.


Azért is kérdeztem, hogy miben másak a házak, mert lehet, hogy a puliénak az ajtaja középen van, nincs szélvédett hely, nem ugyan oad néznek, nem látja a kaput pl., meg ki tudja még, milyen különbségek vannak, amik miatt a kutya nem kedveli.


Egyébként meg az is egy nézőpont, hogy majd bemegy, ha fázik. Építhetsz neki egy újat, de lehet, hogy abba se fog belemenni.

2015. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!