Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hajnali fél 4-kor jön az...

Hajnali fél 4-kor jön az újságkihordó. Alvás vagy kutyanevelés?

Figyelt kérdés

A kutyám majd' szétszedi a kerítést, mikor a postásnéni bedobja az újságot, és hát elég nagy hangja van. Ráadásul a mienk az első ház az utcában, és riasztja az összes többi kutyát, hogy kezdődik a buli.

Ilyenkor rendszerint felkelek, kicsoszogok, rászólok (már ha a saját hangjától meghallja...), de aztán hiába fekszem vissza, visszaaludni már nem tudok. Mikor heti 6 napon fél 4-kor kelek, azért már eléggé felmosórongy vagyok.

Megpróbálom megdumálni postásékkal, hogy ne hozzák ki az újságot, hadd vegyük át a postahivatalban, de addig is mit tehetek? Rászóljak a kutyára feláldozva az alvást, vagy bírjam ki azt az 1 perc intenzív ugatást, míg nem szólnak a szomszédok? Nagyon legorombítani sem akarom a kutyát: elvégre igenis jelezzen, ha sötét éjszaka valaki gyanús alak matat a kapunál.

A kutya amúgy egy óriási kertben lakik, kb. 2naponta hordom sétálni, foglalkozom vele, szóval nem ez a napja fénypontja.


2015. jan. 6. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos idegbajt kapnék, ha a szomszéd kutyája minden reggel 4-kor rákezdene (mondjuk sokszor vergődnek éjjel így is). Az enyéim is idegesítenek, mikor ok nélkül ugatnak, de legjobban ők is a postásra, újságkihordókra mennek. Mondjuk nálunk egyszerű a dolog, mert éjjel bent vannak velünk, így nincs ugatás, napközben meg kiszólok rá/rájuk :)


Hát nem nagyon tudom, hogy mit tennék a helyedben. Esetleg engedd be éjjelre és akkor nincs ilyen gond.

2015. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem erről majdhogynem lehetetlen lenne lenevelni, mivel minden esetben megerősítést kap az ugatásra (elmegy az újságos).

Ha nem a te kutyád riasztaná a többit, akkor a sorban következő... Ha csak egy percig ugat, az sztem még elfogadható, annak már nem látom értelmét, hogy utólag rászólj, mert úgyis hamar abbahagyja és ugye a cél az lenne, hogy el se kezdje. De ilyen helyzetben, felügyelet nélkül egy napi rutint megszakítani....sztem nem fog menni. Egy egyperces kutyaugatást (a tiéd részéről) sztem bírjon ki a szomszéd.


Ha le szeretnéd szoktatni, akkor viszont előbb kell felkelned, mint ahogy az újságos odaér és tiltani. Kérdés, ezt hányszor kéne megismételni ahhoz, hogy később akkor se ugasson, ha nem vagy ott...

2015. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ma hajnalban nem volt lelkierőm felkelni a jó melegből a -6 fokba, úgyhogy inkább megvártam, hogy elhallgasson. Sajna miután a postás elment, még pár percig vakkantgatott "Na ki a király?!" stílusban...

Tényleg lehet, hogy az lesz, hogy pár hétig átállítom magam 3 órai kelésre. A kutyát nem nagyon tudom benn tartani, mert este ugyan szunyál, de hajnalban csoszlatni kezd, menne őrködni.

Az a baj, hogy ha felkelek és rászólok, akkor épp annyira bele van gőzölve az őrjöngésbe, hogy szerintem meg se hallja, hogy ordibálok. Csak amikor már lement a gőz az agyáról, akkor meg örül nekem, hogy beszállok a buliba, és nem érti, hogy miért morgok... Nagyon durván (kavicsos palack) meg nem akarom tiltani, elvégre házőrző, a fenébe is.


Már azon gondolkodunk, hogy lemondjuk az újságot (amúgy se nekünk jár, egy rokonunk hordatja hozzánk).

2015. jan. 7. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!