Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális hogy annyira nem...

Az normális hogy annyira nem megy a kutyanevelés, hogy már a sírógörcs kerülget?

Figyelt kérdés
Én jó gazdi akartam lenni, de iszonyú nehéz a kutyámmal és egyre jobban azt érzem, hogy képtelen vagyok megnevelni és fogalmam sincs mihez kezdjek. :( Megugatja a járókelőket és a kutyákat az utcán, belecsípked a lábukba. nem hogy kevésbé de egyre jobban húz a sétánál. Bár ha elengedem akkor hívásra hozzám jön és arra megy amerre én, de nem tudom mindig elengedni. Ráadásul ha elengedem akkor is ha talál egy idegen embert fékezhetetlen ugat, megcsipkedi. És nem vagyok jó vezető nem tudok lélekben ott maradni amikor így viselkedik. Szólok rá, de elgyengül a hangom. Pedig szeret sétálni. Mikor kinyitom a kaput előrerohan és az első, hogy húzni kezd. A házban nincs gond, engedéjjel jön be az ajtón, de az utcán egészen más. Ott megbolondul. Egyre kevésbé hallgat rám! Kölyök korában megtanítottam neki az alap dolgokat, de mostanra szinte könyörögnöm kell neki, hogy üljön le. Most 5 hónap körül van. Teljesen el vagyok keseredve.
2013. máj. 30. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
5 hónapos kutya még javában kölyök. Neki még sokat kell ismételni az elvártakat. Mégis, hogy gondoltad? 3 hónaposan belerakod a követelményeket, aztán utána már patentúl működik a kutya?
2013. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
normális ha kétségbeesel. nem könnyű dolog, bizony én már csak tudom. szerintem a te esetedben marha jót tenne egy jó kutyasuli. szépen gatyóba ráznának mindkettőtöket. szükséged van arra hogy valaki megmutassa neked élőben hogy adott helyzetekben hogyan cselekedj. ennyi az egész.
2013. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Nincs türelmed és kellő elszántságod.
2013. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2es vagyok. valójában tréner lehet jobb ötlet lenne mint a suli.
2013. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
vidd minél előbb kutyasuliba hidd el meglepődsz milyen hamar megtanúl mindent!
2013. máj. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, vannak még hozzád hasonló emberek, akik megszenvednek a kutyaneveléssel, de túl lehet ezen is jutni. :) Először is nyugodj meg, mert ilyen lelkiállapotban nem csoda, hogy nem megy.

Érdemes lenne kutyaiskolába mennetek, de ha ezt nem teheted meg, akkor kereshetsz valakit a közeledben, aki erős kezű gazdi és ért a kutyaneveléshez és segítene neked.

Javaslom a Csodálatos kutyadoki című műsort is, nagyon hasznos és kellemes kikapcsolódás. Sokszor vannak problémás esetek és a gazdik is nyilatkoznak, hogy már ki vannak a kutyától idegileg. :) Szerintem jót tenne, ha látnád, hogy másokat is megvisel egy ilyen helyzet és segítene a megoldásban.

Valóban az a probléma gyökere, hogy lélekben nem vagy eléggé jelen, nem vagy elég domináns. De ezt is meg lehet tanulni.

Egyébként idáig is szép eredményeket értél el a kutyussal, ráadásul még nagyon kicsi, türelem kell hozzá. Egy kisgyerek is sokszor csinál olyasmit, amit nem szabad és hiába mondod neki, hogy ne tegye nem igazán fogja fel, mert még kicsi. Ez teljesen normális.

2013. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
meg lassan-lassan azért kamaszodni is fog, most fogja feszegetni a határokat, hogy meddig mehet el és ilyenkor hajlamosak "elfelejteni" az addig tanultakat..
2013. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 compactegon ***** válasza:
37%

elárulom, ha 5 hónaposan feladod (mert kérdésedből kiderül), akkor inkább keress neki olyan gazdát, aki képes a felelős kutyatartásra.

vagy: szedd össze magad. te vagy az ember, épp ezért felül kell kerekedned a problémáidon. a kutya ebből csak azt veszi le, hogy nem tudod irányítani. érted :)

2013. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kutyád egy kajla kölyök, és kamaszodik. Én is azt javaslom, hogy menj vele kutyaiskolába, ott mindketten sokat fogtok tanulni.
2013. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Amint időm engedi, írok privátot!

2013. máj. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!