Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne valami hátránya? Többi...

Lenne valami hátránya? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagynénémék tenyésztők (tehát NEM szaporítók, törzskönyv meg minden van), és kapok tőlük kutyát, nem sokára lesznek kölykök.

Tudtommal még nincs fedeztetve a szukájuk, de kiszámoltam; ha most, január elején lenne fedeztetve, akkor március elején születnének, így május elején lesznek elvihetők. És ez lenne a legkorábbi eset, de szinte biztosan nem a napokban lesz az "akció", tehát inkább május közepe fele lesznek elvihetők.

Mivel akkor nekem még 1-1,5 hónap lenne a suliból, és nem szeretném egyből magára hagyni, ezért arra gondoltam, hogy megbeszélnénk velük, hogy a "kiválasztottam" addig náluk lehessen.

Lenne valami hátránya, ha 12-13 hetesen kerülne hozzánk?


2015. jan. 6. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, semmi hátránya nem lenne. Ahonnan a mi kutyánk van, ott is csináltak már ilyet, hogy a gazda x okból csak 12 hetesen tudta elvinni a kutyát. Semmi hátránya nem volt belőle.
2015. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. jan. 6. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebből hátránya a kölyöknek.Foglalkoznak vele,kutyatársaival lehet. Szocializálják,hozzá szoktatják a szobatisztasághoz,pórázhoz :) Hétvégenként viszont mehetnél hozzá meglátogatni,játszani vele. Aztán ahogy vége a sulinak elviheted.Akkor nem is lennél számára idegen,mert ismerni fogja a szagodat,ha jársz látogatni:)
2015. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, amikor lehetőségem akad, el fogok hozzá menni. :) Köszönöm a válaszodat! :)
2015. jan. 6. 21:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, azért ez a kiskutyák értékes szivacs korszaka, nem mondom, hogy nem kár érte, ha nem használod ki. Tudom, hogy a tenyésztőnél is sok mindent tanulhat, és alapesetben mégis amellett állok, hogy sokkal előnyösebb, ha a kiskutya mielőbb (8 hét után persze) a gazdihoz kerül. Persze ha ott hagynád otthon egyedül suli alatt, annak nyilván kevesebb értelme lenne, mintha a nagynénédnél marad. Azt sem állítom, hogy így behozhatatlan lemaradás éri. Ha egy hónappal kevesebb jut neked ebből az értékes időből, akkor is meg tud tanulni mindent, maximum egy picit több munkád lesz benne.

Sok sikert a kutyushoz! :)

2015. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom miről beszélsz, olvastam is, hogy 5-12 hetes koruk között a legtanulékonyabbak. :/ Ennyi bajom legyen vele :D Köszönöm! :)
2015. jan. 6. 22:20
 7/9 Hovarju ***** válasza:

Nyugodtan maradhat. Ez idő alatt még sokat tud tanulni az anyjától és a kennel többi kutyájától, meg a testvéreitől is.

Legalább már meglesz minden oltása mire hazaviszed és viheted egyből sétálni.

Addig meg látogasd meg a nagynénédnél, legalább nem lesztek idegenek egymásnak.

2015. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:
milyen fajta?
2015. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Német vizsla :)

2015. jan. 7. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!