Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a hátránya ha nem kutyatápo...

Hengerelőhereverem kérdése:

Mi a hátránya ha nem kutyatápon él a kutya?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a kutyatáp azért fontos, mert ugye rágnia kell a kutyáknak a fog kövesedés ellen és ezért jó a táp. Viszont nekem most van a 2. kutyám és ez sem meg az előző sem soha még csak rá se hederített a kutyatápra csak ha 1-2 darabot adtam neki jutalomfalatként. Általában főtt kosztot kap a kutyám és az előző is élt 15 évet szinte minden probléma nélkül.

Akik kutyatápra esküsznek, miért? és aki meg főtt kajával eteti a kutyáját az tapasztalt-e már valami negatívumot(gondolok itt pl.: erős fogkőre meg ilyesmi)


Meg más vélemény is érdekel akinek van, erről a tápos, házikosztos témáról.



2014. ápr. 28. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Egészségi szempontból a házi koszt a legjobb.

Akármilyen jó híre van a tápnak, a legtöbb egy kalap szar.

Tele vannak ilyen-olyan anyagokkal még a legmárkásabbak is.

(Emberek számára méreg, csak az állatra nem úgy hat, de attól neki sem tesz jót)

2014. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az a lényeg hogy ne adj neki lisztes, magas szénhidrát tartalmú ételeket. A kutya RAGADOZÓ, így húsra van szüksége.
2014. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi az a "főtt koszt".

Ha BARF vagy PREY szerinti nyers etetés, azzal nincs baj, sőt, jobb is és egészségesebb is, mint a táp.


De ha ez a konyhai maradékot jelenti, amit ti összekapirgáltok, na az nagyon nem jó. A kutya nem konyhamalac. Ragadozó gyomra van, ami nem a töltött káposzta, mákos tészta, chillis bab és társai megemésztésére "alkotott" meg a természet. Hisz egy farkast is mikor látsz te spagetti-borsóleves kombót enni? Igen, valószínűleg nem ettől fog meghalni a kutya, mert az ember is kihúzza x évig a mekis kaján, a csomagolt virslin meg a konzerves májkrémen, csak épp lehet, hogy mondjuk nem a végelgyengülés miatt hal meg idős korára, hanem azért mert addigra a mája, veséje vagy egyéb szerve felmondja a szolgálatot, neadjisten daganatos lesz.


Kutyatáp és kutyatáp között is van különbség. Van ami kb egyenértékű az ízesített műanyaggal, csak azért méregdrágák mert ezerrel nyomatják a tévében hogy a kutyának ez dejó, ezt vegyed, ez a jó, ettől lesz boldog. A reklámot meg kell fizetni valamiből ugye, az ember meg naivan beveszi mindezt.


Ám a minőségi, jó kutyatáp igenis fontos a kutya számára, mert olyan összetevőket, nyomelemeket, vitaminokat tartalmaz, amik nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy hosszútávon egészségesen éljen. Meg aztán a jó kutyatáp ismérve, hogy kevéssel is jóllakik a kutya, mert van tápértéke, nem csak ízesített szemét.

2014. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
68%
Esküdtem a tápra (Britre, mi másra) anno. Azóta átálltunk a nyers kosztra (BARF), és ég és föld a kettő, konkrétan a régi képeket nézegetve csoffadt a kutya, randa volt a szőre is, mindig darázsdereka volt, akármennyi tápot adtam neki, nem hízott (illetve hízott, de nem oda), mióta nyersezünk, gyönyörű kutya alakja lett. Az enyém táp mellett fogköves is volt, nyerssel az is eltűnt, olyanok a fogai, mintha tegnap bújtak volna ki :)
2014. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy tévedés, hogy a tápos kutyának nem lesz fogköve. Általában a tápszemek akkorák, hogy max a kutya a hátsó őrlőivel roppant egyet rajta és lenyeli. Fogkő ellen ez 0. Olyasmit kell rágnia, amibe belemélyed a fogazata, ami dörzsöli. Ilyen pl a nyers nagyobb darab hús, marhacsont, amit faragni tud, stb.
2014. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám meg sem rágta a tápot, csak egy két szemet amúgy csak nyelte mint a nokedlit, így szerintem ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy nem volt mellette fogköve. Nagyrészt attól függ, hogy mennyire hajlamos a kutya a fokövesedésre, de heti egy nagydarab csont, vagy kőkeményre száradt kenyér jobban beválik ellene mint a táp. Egyébként én a BARF-ra esküszöm, november óta teljesen átálltunk, a kutya gyönyörű, egy gramm zsír nincs rajta, de nem tűnik vékonynak. Emellett a fogai hófehérek, és a szőre is csak úgy ragyog (főként amikor nem saras nyakig :) )

Kölyök korába az acanátol a britig végig próbáltam vagy 6 tápot, de vagy ment a hasa, vagy hízott mint a disznó vagy éppen ellenkezőleg csont és bőr volt a kutya hiába dupláztam már az útmutató szerinti adagot.

2014. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, én is ugyan így gondoltam, én sem tudnék tápokon élni. Olyan kaja kell amit ő maga is elérhetne ha a szabadban élne szerintem és akkor lesz normális, ahogy kialakult.
2014. ápr. 29. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!