Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt miért csinálta? Szoktak...

Ezt miért csinálta? Szoktak ilyet a kutyák, vagy ez egy önző, vérengző fenevad lesz?

Figyelt kérdés

Egyenlőre bent van a kutya a lakásban mert rövidszőrű vizsla keverék, de hideg van. 3 hónapos.

Nagyjából már beállt a rutin, de az ágyra csak fel akar menni néha.


Tegnap este is így volt, mostmár rávertem a fenekére (nem erőset) de visszatért és megint fel akart mászni rá. Ekkor vertem rá egy kicsit erősebbet. (már hónapok óta tanítjuk neki, hogy nem mehet oda fel)


Nos az erősebb ráverés után (nem okoztam fájdalmat) a kutya elkezdett vicsorogni meg morcsogni mint valami veszett szörnyeteg. Nagyon ijesztő volt, főleg egy kölyök kutyánál. (felém is kapott)


Nos ez normális, függetlenül attól, hogy kicsit elvertem-e, vagy veszélyes kutya lehet belőle később?


Azért vertem rá, mert már éjjel 3 volt és nem hagyott minket aludni... kajája vize volt, ki is volt engedve wc-re, szóval nem értettem..


2015. jan. 7. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Normális. Erőszakra erőszakkal válaszolt. Az enyém is ilyen. Próbáljátok meg inkább máshogy fegyelmezni, felesleges harcolni vele. A fenékre csapás egyébként sem old meg semmit.
2015. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Zárd ki a szobából éjjelre.
2015. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Ne üss rá. A grabancát fogd meg, s rázd meg kicsit, az anyja is így fegyelmezi. Esetleg összetekert újsággal rásuhinthatsz, az nem fáj, de a hangja miatt elég hatásos szokott lenni. Esetleg dobj felé egy kaviccsal félig töltött műanyag palackot, sok kutyánál az is használ.
2015. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fenékre csapást nem nagyon tudják értelmezni.

Legközelebb, ha ilyen lesz, határozottan lökd le. Mikor az én kutyám nem értett a szép szóból és csakazértis próbálkozott, az hozott végleges eredményt, hogy hirtelen felpattantam az ágyból, mint egy vérszomjas Drakula, és dührohamot produkálva belenyomultam a személyes terébe, kvázi eltoltam az ágytól a testemmel. Pucolt előlem, aztán aludt reggelig a kosarában, mint a kisangyal.


De ha egy ekkora kutya ennyire nem tisztel benneteket, ott jó lesz rövidebbre fogni a gyeplőt. Javaslom, hogy még abból a szobából is tiltsátok ki, ahol alszotok. Figyeljetek rá, mert ha elszáll az agya, tényleg agresszív lehet. De még nem késő.

2015. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Agresszzióval csak ártasz
2015. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Általában nála is hat, ha kiegyenesedek és határozottan szólok rá, akkor pucol ő is a kis helyére :)

Viszont ha álmosan visszabújok a takaró alá, ismét bepróbálkozik.

Ez reggelente a legjobb.


Mivel egyterű a lakás, nehéz kizárni, kint meg hideg van, iszonyatos hisztit vág le.... (ne foglalkozzunk vele?) most pl fél órát kint volt, de végig sírt, nyavíkolt, kaparta az ajtót.


Egyébként ha sétálunk vele pl, egészen kezelhető. Csak akkor őrül meg amikor be van zárva és unatkozik. Szeretnénk megvárni vele a tavaszt, akkor többet lehet kint, kint is aludhat.

2015. jan. 7. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Időpont ma 15:02

Az elmúlt évtizedekben nem egy almot láttam felcseperedni. Még egyetlen anyakutyánál sem észleltem, hogy a renitens kölyköt a marjánál fogva megemelje és megrázza. Ráfogni, lenyomni, bizonyos hangokkal jelezni viszont már igen. Ha egy állatot a nyakszirtjénél megemelve elkezdenek rázni, az a "halálra rázás" rituáléja.Ezt egyetlen anyakutya nem tenné meg. Viszont a kis kölykök szállítása valóban úgy történik, hogy az anya így viszi a kicsit. Ilyenkor a kölyök megmerevedik ösztönösen.

2015. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja meg felőlünk annyit megy ki amennyit akar, de 5 percnél többet nem bír a hideg kertben. Utána már bekövetelőzik.
2015. jan. 7. 15:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Durvaságra durvaság a válasz.3 hónapos még kölyök kutya,ezzel a csapdosással semmit nem érsz el nála.

Veréssel nem lehet kutyát nevelni,inkább lökd le,vagy eleve azt tanítsd meg neki,hogy a szobába be se mehet.Persze a pozitív választ JUTALMAZNI KELL,mert abból tanul a kutya.

Azt meg hogy feléd kap,és morog rád,(és ezt szó nélkül hagyod)annak tudom be,hogy tulajdonképpen nem is te,hanem úgy gondolja hogy ő a főnök.(de ha semmit nem csinálsz vele ilyen esetben csak erősíted ebben a hitében)

Először ezt kellene megtanítani.

2015. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Félsz egy kölyök kutyától? Ha nem rezelsz be, akkor többet nem próbálkozik ilyennel. De ha igen, akkor kösd fel a gatyád, mert később is ezzel fogja megoldani a konfliktusait veled. A tesókkal szemben bevált, ezért próbálta meg veled szemben is. Nem kell fájdalmat okozni neki, ha felugrik, akkor tedd le vagy lökd le finoman.


Érdemes elbarikádozni neki egy kis részt a lakás valamelyik pontján vagy szobakennelt használni. Aztán ha megszokta, hogy éjjel alvás van és nem a gazdik ágyában, akkor már szabadon lehet.

2015. jan. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!