Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta a legritkább...

Melyik kutyafajta a legritkább mostanában és melyik a leggyakoribb?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Leggyakoribb: yorkshire terrier, bichon és amstaff keverékek.

Legritkább: csehszlovák farkaskutya, pomerániai törpespitz, whippet, ír farkaskutya, de még lehetne folytatni a listát nagyon sok fajtával.

2015. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a leggyakoribb a yorki, németjuhász és labrador. Mármint, amerre járok, szinte csak ezeket a kutyákat látom.

Sok kutya számít ritkának, sokat lehetne ide sorolni.

2015. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy milyen szinten van feltéve a kérdés. Világszinten szerintem a német juhászkutya és a formásabb zsebkutyák a leggyakoribbak, mint a yorkshire terrier, a westie, a bichon stb.


Ritkaság nem annyira egzakt, mivel az egészen ritka fajták azon a határon vannak, ahol vitatható, hogy egyáltalán külön fajtának számítanak-e.

Én a svájci fehér juhászkutyáról tudom, hogy van rá fajtamentő program, mert nem túl gyakori.

2015. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem mostanában ritka a boxer meg az agarak különböző fajtái...

Gyakorinak látom a zsebkutyákat,a vizslákat....és a németjuhászokat is.

2015. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A magyar kutyafajták elég ritkák (kivéve a vizslát) mudi, pumi, kuvasz, puli, és még hosszan lehetne sorolni :) (nekünk mudink van, és csak kevesen ismerik fel elsōre, hogy mudi :) )
2015. jan. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A drótszőrű foxi is eléggé eltűnt, szökőévente egyszer lehet látni egyet-egyet, pedig aranyos.
2015. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vegas99 válasza:

Magyarországon az ausztrál pásztorkutya elég ritka nincs is tenyésztő ha jól tudom!

Ez a kutyu volt a mad max első részében :) ha még valaki emléxik rá.....

2015. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!