Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasuliban hogyan tanítjuk...

A kutyasuliban hogyan tanítjuk meg a kutyát a laza pórázon sétálásra és a lábnál követésre póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Nemsokára viszem a kutyusomat és kíváncsi vagyok hogy mi a módszerük. Ha iskola válogatja akkor esetleg a gödöllői gksk suliban ha valaki tudja? Ha nem, akkor valami más iskola módszere? :) Még annyi, hogy ezt kb mennyi idő alatt tanulja meg a kutya ha minden nap gyakoroljuk vele (9 hónapos border colliem van)
2015. jan. 8. 16:56
 1/2 megadeth18 válasza:
69%

A legtöbb suliban elég gagyin nyomják. Én haditestülethez vittem, na az ért valamit, azóta olyan fegyelmezett a kutyám, mint egy közlegény az idegenlégióban. A titka, hogy a kutya ne a szolgád legyen, hanem a barátod. Ha megérti, hogy a fegyelmezett munkarend napi egyszer elengedhetetlen, ha az utcán megyünk, akkor úgy fogja csinálni, ahogy te szeretnéd. Sok gyakorlást igényel, minden utcasarkon ültesd le, ha jön autó, mégha át is érnétek, inkább várjátok meg, és utána induljatok el, ezáltal is szokja a rendet. Pár hét alatt jelentős fejlődés érhető el.


A kutyasulis módszereket nagyon ellenzem, a legtöbb helyen arról szól, hogy vágj fel 10 kg virslit, és minden alkalommal ha leül, adj neki egy adagot, és simogasd meg a buksiját. No ez azért rossz, mert így a parancsokat a kutya a kajáért csinálja, nem pedig miattad. Ígyha éppen jól telezabálta magát a kutya, és nem éhes, vagy valami izgibb dolog van a virsliszeletnél vagy jutalomfalatnál, akkor véletlenül sem fog hallgatni rád, és éppen nekimegy egy másik kutyának, vagy kifut a kocsi elé, amikor nem szeretnéd.


A kulcs a következő: a jutalomfalatot felejtsd el, viszont negatív motivációt ne nagyon használj, mindig a "jólvan", vagy "jó" vezényszót mondjad, miközben egy hátbaveregetés vagy buksisimi megengedett. Ilyen esetekben a kutya nem az étel miatt, hanem MIATTAD teszi, amit kérsz, és mivel a barátja vagy, és a gazdája, akit tisztel, szeret, és hűséges hozzád, azt teszi, amit kérsz.


Nekem régebben a kutyám, ha elengedtem, mindig rögtön elrohant, odarohant más ebekhez, és jól összekaptak, úgy kellett mindig futni utánuk, hogy hagyják abba.

Aztán leváltottam a virslis módszert, eleinte nehézkes volt, de aztán hozzászokott a kutyám, és most ott tartunk, hogy póráz nélkül sétál mellettem, leül az utcasarkon körbenézni, aztán ha szabadon van engedve kint a téren, akkor egy határozott "hozzám" utasítással rögtön odajön, akár van ott másik kutya, akár nincs, nem is verekedett más ebbel azóta, engedelmes, jóarc kutyám lett.

2015. jan. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A laza pórázos séta szabály. Iskolája válogatja, hogy milyen módszert használnak, lefordulást ha a kutya megelőz, megállást, fojtó nyakörvvel korrigálást, egyebeket, esetleg mindet kipróbálják, ha nem válik be valamelyik módszer az adott kutyánál.

A szabadon követést a családi kutyás és a munka kutyás iskolákban is leginkább megvezetéssel tanítják jutalomfalat vagy játék segítségével.

A GKSK-ról eddig csak jókat hallottam, ha komolyabban is sportolni akarsz majd a kutyáddal, akkor remek választás!

2015. jan. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!