Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jó kutyatáp? (több lent)

Melyik a jó kutyatáp? (több lent)

Figyelt kérdés

Mit kell nézni inkább a választásnál, az összetevőket vagy a beltartalmat? Pl:

ÖSSZETÉTEL:

gabonafélék (kukorica> 4%; búzát> 4%), hús és állati származékok (ökör> 4%), Növényi eredetű melléktermékek (répapép> 4%), zöldségek (borsó> 4%), olajok és zsírok ( baromfizsír> 4%), ásványi anyagok (só 0,5%), hidrolizált baromfimáj

Beltartalom: Nedvesség 10,00%, Nyersfehérje 28,00%, Nyers olajok és zsírok 14,00%, Nyersrost 3,25% , Nyershamu 10,50%, Kalcium 2,30%, Foszfor 1,30%



2015. jan. 9. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Összetétel. Az, amit te leírtál, egy nagyon rossz táp lehet, tele minden "szarral".
2015. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rossz minőségű.Húsnak kell az első helyen szerepelnie és ha 20% fölötti számít jónak.


MIndig abból van a legtöbb ami első helyen áll,ez esetben a gabonafélék.

2015. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A jó kutyatáp fő összetevői a hús és gabonafélék magas arányban. A legtöbb gyártó szóját, ill. tollfehérjét kever a tápba hús helyett. Ebből következik, hogy a jó minőségű tápok magasabb árkategóriába is tartoznak. Ma már nagyon átalakult a piac, egy rahedli tápra úgy csodálkozom rá. Néhány éve már nincs kutyám, kicsit kimaradtam a dolgokból. Amit tudok, hogy a Bewi dog és Belcando tápok még mindig magas minőséget képviselnek. Az Acana sem volt rossz, de hogy az még létezik-e...hát Fogalmam nincs.
2015. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban az összetevőket kell nézni. Az első mindig a hús kell, hogy legyen, ez azt jelenti, hogy abból van a legtöbb a tápban, utána jöhet a gabona (amennyiben tartalmaz gabonát, mert ugye a kutyának nem természetes tápláléka).


Ez a Visán táp, amit példának felhoztál, nagyon gyenge.

2015. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézzük meg a te táp választásodat, mert gondolom nem ok nélkül ezt gépelted be:


Gabonafélék ez van az első helyen, tehát ebből van a legtöbb a tápban. Ez rossz pont. A második igen erős fekete pont azért jár, mert gabona"félék", nincs tisztességen leírva, hogy pontosan miből és mennyi van benne. Ködösítés, becsült, utalgató jelekből már első helyen nincs hiány. Utána "származékok" jönnek. Ne áltasd magad ennek köze nincs a húshoz ez köröm, csőr, taréj, toll, bőr és egyéb alsó kategóriás szemét. Itt is aggódj a ködösítés, ki nem fejtés miatt az ilyen tápokat azonnal rakd vissza polcra, mert ezek a sz.r tápok között is a rosszabbak! A "melléktermék" kifejezés már egy laikusnál is fogfájást kellene okozzon. Olajok, zsírok szörnyen nem fontosak. Kezelt máj... Te olvastál olyat, amit szívesen megennél te vagy adnál a legjobb barátodnak? Ugye, hogy nem. Kb. ez a táp 400-500Ft/kg lehet még 1kg-os kiszerelésben is (a kisebb kiszerelés mindig drágább)vagy még olcsóbb, ha több pofátlanok is.

Leírom összehasonlítási alapnak, hogy én ma milyen tápot vettem és ez egy "saját márkás", nem "extra prémiumos".

Összetevők:

szárított marhahús (20%), teljes kiőrlésű rizs (16%), burgonya szárított, Barbarie-kacsa szárított húsa (10%), növényi olajok keveréke (répceolaj, lenolaj), szárított északi-tengeri hering húsa (5,5%), köles (5,5%), amaránt, alfafa (lucerna), lazacolaj (2%), zöldfűszerkevérék (szárított),Yucca Schidigera (szárított), áfonya (szárított, 1,5%), ásványföld (1,5%), kagylóhús-koncentrátum (1,5%), kovaföld (1,5%), marhacsont-fehérje (1,5%), teljes tojáspor, tengeri algák keveréke (szárított), görögszéna mag, sörélesztő, cikóriapor (0,5), baromfimáj (hidrolizált).


Nem azt mondom, hogy ez a tökéletes táp, de abban a 5-6 boltban ahol én kutyatápot tudok venni ez volt a legjobb. De netről rendelve ugyan ennyiért valószínűleg jobbak is vannak.


Remélem látod a különbséget már a leírás részletességében is, meg az összetevőkben és azok sorrendjében. :)

2015. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az lenne még a kérdésem, hogy milyen tápot javasoltok, ami nagyobb kiszerelésben kapható, 20kg és már elfogadhatónak mondhatók az összetevők is? Van esetleg 10ezer Ft alatt ilyen táp? Több kutyám és cicám is van (utcáról és altatás elől mentett) és anyagilag sajnos nem tehetem meg, hogy olyan tápot vegyek amivel szivesen etetném őket.
2015. jan. 12. 10:05
 7/9 anonim ***** válasza:
20kg 10 ezer alatt és jó minőségben? Gyakorlatilag lehetetlent kérsz.
2015. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor marad a Brit Premium Adult Medium Breed? ÖSSZETÉTEL: csirkehús (41 %), kukorica, búza, rizs, csirkezsír (tokoferolok által védett), lazacolaj, sörélesztő, natúr aroma, szárított alma, ásványi anyagok, gyógynövény és gyümölcs kivonatok (300 mg/kg), mannan-oligoszacharidok (150 mg/kg), frukto-oligoszacharidok (100 mg/kg), schidiger-jukka kivonat (80 mg/kg), organikus réz, organikus cink, organikus szelén.

ANALITIKAI ÖSSZETEVŐK 1 KG-BAN: nyersfehérje 25 %, nyers zsír 15 %, nedvességtartalom 10 %, nyers hamu 6,4 %, nyers rostok 2,2 %, kalcium 1,4 % foszfor 1,0 %, anyagcseréhez felhasználható energia 4 143 kcal

TÁP ADALÉKANYAGOK 1 KG-BAN: A vitamin 15 000 i.u., D3 vitamin 1 500 i.u., E vitamin (alfatokoferol) 500 mg, E1 vas 80 mg, E6 cink 70 mg, E5 mangán 36 mg, E4 réz 20 mg, E2 jód 0,65 mg, E8 szelén 0,2 mg

2015. jan. 12. 11:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Versenyszerűen munkakutyáztam, Bewi doggal és Flatazorral etettem a leghosszabb ideig. Nem olcsók, de vallom, hogy amit ráköltöttem az etetésre, azzal nyertem az állatorvoson, mert oltáson kívül a kutyáimat nemigen látta.
2015. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!