Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (klikkerprobléma)

Mit tegyek? (klikkerprobléma)

Figyelt kérdés
Sokat olvastam a klikkeres tanításról, nagyon megtetszett, meg a környéken lévő kutyások is ajánlották. Vettem ma egy klikkert, és a kutyámmal (4 hónapos tacsi) elkezdtük (VOLNA) a klikkerezést. Mikor a falattal kötöttem volna össze a klikkert (kezdetnek ugye) nyújtottam a falatot, és mikor utánanyúlt, klikkeltem. Hátrahőkölt, aztán elvette. Megint nyújtottam a falatot, ismét az előbbi eset. Kinyitottam az ajtót, hátha túl visszhangos a szoba, falat, klikk, erre a kutya átszaladt a másik szobába és bebújt a fotel alá. Eltelt egy óra, megint megpróbáltam, addigra felengedett. Megint falat, nyúl érte, klikk. Megintcsak elszaladt, nem is kellett neki a falat. Megint vártam úgy fél órát, de már oda se jött a falatra, bármivel próbálkoztam, és folyton a fotel alatt kucorog. Most mi legyen?

2015. jan. 10. 19:40
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
75%
Megijed* bocsi a hibáért ><
2015. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kutyasuliban eleve úgy kezdték a klikkeres tanítást, hogy elmondták, vannak érzékenyebb kutyák és nekik halkabb klikkert kell venni. Valószínűleg a tiédnek is túl hangos amit beszereztél.
2015. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Csavard körbe egy ronggyal a klikkert, úgy halkabb lesz. Meg fordítsd meg a sorrendet.
2015. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismét harmadik vagyok, újraolvastam a szöveget, azt hiszem, értem miért csináltad fordítva. Ha jól értettem, azt akartad neki megtanítani, hogy klikk=jutalom.

Csak tanácsként írom, ezt úgy szokás megtanítani, hogy klikkelsz, és csak utána nyújtod, ebből érti meg.

Valamint valaki írta előttem, hogy lehetséges, hogy hangos a klikker.

2015. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Klikkelj a zsebedben, vagy a hátad mögött, úgy halkabb. Sőt, eleinte csinálhatod azt is, hogy csak mászkálsz fel-alá a lakásban és klikkelgetsz mindenféle cél nélkül, hogy megszokja. Előbb legyen semleges jelentése a hangnak, és utána majd belerakod, hogy pozitív legyen.


De a helyes sorrend tényleg az, hogy klikkelsz, és utána nyújtod a falatot. Előbb a hang, utána a kaja. Ha nyújtod, és beleklikkelsz, naná, hogy megijed a kutya, ha ilyen érzékeny; nem tudja, mi az isten "kiabált" rá, amikor ő csak el akarta venni a kaját. Szóval ne nyújtogasd, csak klikkelj kezedben a falattal (de ne mozgasd a falatos kezedet, vagy ne is legyen a kezedben, ha nem bírod ki, csak klikk után vedd elő), és utána gyorsan add neki oda.

2015. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Lehet, tényleg hangos... Beletettem egy zokniba, ezt itt olvastam a gyk-n, hogy ez másoknak bejött, kicsit kevésbé zavarja.

A kedvenc jutalomfalatával kisérleteztem (olcsó ömlesztett sajt, sonkás ízben), ezt azért úgy-ahogy elfogadja, máskor még harapna is érte

2015. jan. 10. 20:13
 17/25 A kérdező kommentje:

Most hogy belegondolok, én voltam a hülye.. Előtte a kocsiban hallotta, akkor nem zavarta, aztán az utcán, mikor hazaértünk, levittem, akkor próbálgattam kicsit, de azon kívül nem tudta, mi lehet az.. :(

És kösz a válaszokat mindenkinek!

2015. jan. 10. 20:17
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha falatnyújtás közben klikkelsz, akkor nem is fogod elérni a kívánt hatást. A klikknek azt kell jelentenie, hogy "mindjárt adok egy falat kaját", következésképpen később kell odaadnod, minthogy hallja a hangot. Csak egy pillanattal, de akkor is később. Ha előbb adsz neki kaját (az más kérdés, hogy még nem vette el, de a szándékot látja), akkor semmit nem fog neki jelenteni a hang. Esetleg rájutalmazol vele a klikkertől félésre, amit meg végképp nem akarsz. Szóval ne csináld :) Nézegess videókat youtube-on, hogy rutinos klikkerezők hogy csinálják, és csináld úgy.
2015. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%
Már mindent leírtak a többiek csak egy dolgot nem: Ne is legyen a kezedben a kaja! Előbb klikkelsz, azután nyúlsz a másik kezeddel a jutifalat tartóba. Sőt, a legjobb, ha a jutifalat tartót se látja, mondjuk a hátad mögé kötöd magadra. Tehát egyik kézben klikker, a másik üres, és lehet kezdeni a kondicionálást.
2015. jan. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%

Fontos, hogy úgy legyen, ahogy az előző írta. Még azt se lássa a kutya, hogy te nyúlsz a falatért! Klikkelj és UTÁNA nyúlj a falatért, ne előtte, ne közben.

Ha nagyon zavarja a klikker, próbáld egy sima golyóstollal!

2015. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!