Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? (klikkerprobléma)

Mit tegyek? (klikkerprobléma)

Figyelt kérdés
Sokat olvastam a klikkeres tanításról, nagyon megtetszett, meg a környéken lévő kutyások is ajánlották. Vettem ma egy klikkert, és a kutyámmal (4 hónapos tacsi) elkezdtük (VOLNA) a klikkerezést. Mikor a falattal kötöttem volna össze a klikkert (kezdetnek ugye) nyújtottam a falatot, és mikor utánanyúlt, klikkeltem. Hátrahőkölt, aztán elvette. Megint nyújtottam a falatot, ismét az előbbi eset. Kinyitottam az ajtót, hátha túl visszhangos a szoba, falat, klikk, erre a kutya átszaladt a másik szobába és bebújt a fotel alá. Eltelt egy óra, megint megpróbáltam, addigra felengedett. Megint falat, nyúl érte, klikk. Megintcsak elszaladt, nem is kellett neki a falat. Megint vártam úgy fél órát, de már oda se jött a falatra, bármivel próbálkoztam, és folyton a fotel alatt kucorog. Most mi legyen?

2015. jan. 10. 19:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Először is eleve rosszul kezdted: KLIKK, és UTÁNA falat.
2015. jan. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Hol olvastad, hogy így kell? Pont fordítva csinálod.

Először a klikk és aztán a kaja! Így tanulja meg, hogy klikk=kaja. Így ismételgesd, de kezdhetsz olyan egyszerű feladatot is, mint a szemkontaktus. Megvárod míg rád néz vagy szólsz neki és klikk+kaja addig, amíg nem ismétli magától a feladatot és várja a klikk után a kaját. Ha már magabiztos, akkor el lehet kezdeni tanítani neki valami egyszerűt.

2015. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olvastál róla sokat, vagy ha mégis, akkor végig félreértetted a dolgot ott, ahol kezdődik; mint az első válaszoló is írta, előbb klikk, utána a falat.

A kérdésre válaszolva meg valószínűleg az a probléma, hogy nem szoktattad hozzá a kutyádat a klikkerhez, ugyanis nem úgy megy, hogy megveszed, és egyből tudja, hogy mi az, meg kell értetned vele, hogy mire való az a pici hang! És valószínűleg azért bújik el, mert kezdetben előfordulhat, hogy amíg nem tudják, hogy mi az a hang, félnek tőle.

2015. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy úgy kell, ezt próbáltam leírni. És a klikker hangjára elszalad
2015. jan. 10. 19:54
 5/25 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Csak úgy említésképp, órákat foglalkoztam az üggyel, kutyaiskolában is rákérdeztem, hogy kell csinálni és klikkeres ismerősöktől is tanultam pár dolgot, van is itthon könyvünk a klikkeres tanításról és az időzítést is gyakoroltam előtte

2015. jan. 10. 19:58
 6/25 A kérdező kommentje:
Ja és klikker néklül már megtanulta eddig a nevét, a behívást, ültetni is lehet, pacsit ad mindkét lábra
2015. jan. 10. 20:00
 7/25 anonim ***** válasza:

És ezt a könyvben írják, hogy először kaja, aztán klikk??


Bezárod a kutyát egy olyan szobába és nekiállsz klikkelni, meg dobod neki a kaját. Majd megszokja.


Egyébként az mennyire általános, hogy a kutyád egy rövid klikkelő hangtól bebújik a fotel alá és nem jön ki?

2015. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem, nem ezt olvastam, mondtam már, hogy azt akartam leírni.. Bevolt csukva az ajtó, idézem saját magam "Kinyitottam az ajtót, hátha túl visszhangos a szoba".

Amúgy nagyon félős kutya, az utcán is ha szembejön valaki, indul is a másik isányba rögtön, más kutyáktól egyenesen retteg, kivéve egy másik kutyát, de azt már bántja is(persze nem engedem, de bántaná), mert erősebb nála (szomszéd kutyus)

2015. jan. 10. 20:04
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok.

Figyelj, én írtam is, hogy ha mégis utánaolvastál, akkor félreértetted a sorrendet (előbb klikk utána falat).

Az első három válaszoló (köztük én is), úgy olvastuk, hogy te előbb adtad a falatot, és csak utána/közben a klikket, emiatt javítottunk ki mindhárman.

Meg kiegészítettem még azzal a válasszal, amit ha jól kivettem a szövegből, te akartál tudni. :)

2015. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
75%
Megilyed a kutya a klikker hangjától. Ilyenről még nem hallottam, de vannak hangosabb és halkabb klikkerek is, lehet hogy a halkabb verziót kéne kipróbálni. És azt a kaját add a kutyának, amit a legjobban szeret.
2015. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!