Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Collie-ok! Tapasztalatok?

Collie-ok! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nekem nincs colliem csak gondolkodom rajta. Tehát a kérdés: napi rutinnal,neveléssel kapcsolatban illetve milyen tápot ajánlanátok? Köszi a (NORMÁLIS!!) válaszokat!

2015. jan. 12. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Táp: én kutyáim Bosch tápot esznek, meg vagyok vele elégedve. Mindenképp érdemes prémium minőségű tápot adni. De ha van kedved akkor BARF etetés is lehet.

A collie jól alkalmazkodó fajta. Szerintem egyedenként eltérő a mozgásigény. Rá kell jönni, hogy mi az amit szeret a kutya (és persze te is): lehet apport játék, futás, nagyobb túrázás, ügyességi feladatok. Nevelni tapasztalataim alapján könnyű, egész jól motiválható. Szőrápolás sem akkora nagy gond, mint elsőre látszik. Havonta egy nagy alapos kozmetika. Közte meg figyelni a kényesebb, filcesedésre alkalmas pontokat, mint a fülek mögött és a hajlatokban. Persze séta után egy kis átkefélés nem árt, főleg ha erdőben jártatok. Eső után is jó, ha alaposan megszárad (áttörölni, bevinni száraz helyre). Kullancsok ellen legyen folyamatosan védve (spot-on vagy nyakörv), mert a nagy bundában nehéz észrevenni a kullancsot, és a collie kimondottan érzékeny, a babézia fertőzés sokkal gyorsabb lefolyású náluk.

Szerintem legjobb ha van egy jó nagy udvar neki, és mellette lakásba is bemehet, szeret a család közelében lenni.

Ha vásárolsz kutyust nézz utána az örökletes betegségeknek (MDR1, DM, CEA), és kérdezd a választott tenyésztőt a szülők egészségügyi szűréseiről.

Remélem tudtam segíteni :)

2015. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm
2015. jan. 14. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!