Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne erre alkalmas?

Melyik kutya lenne erre alkalmas?

Figyelt kérdés

Olyan kutyafajtát keresek, amelyik nagyon ragaszkodó, elsősorban kinti tartásra, viszont lenne fűtött helye is estére. A méret mindegy, csak jöhessen velem sok helyre, szóval akár egy táskában, vagy akár a bicikli mellett kocogva. Jól ki kell jönnie más állatokkal, és nem lenne hátrány, ha védené a házat, de az állatokat legalább, viszont idegen helyen nyugodt, és engedelmes legyen(már ha ez a két dolog összefér).

Én a német juhászra gondoltam, szerintetek?


2015. jan. 15. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha a méret is mindegy, akkor mehetnél már menhelyre is.

Egy fajtatiszta kutya 60.000 forint körül van, és a menhelyen olcsóbban is kaphatsz.

Ha törődsz vele, akkor ragaszkodó is lesz.

2015. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Te mit tudsz nyújtani a kutyának? Sétáltatni el tudod vinni?

A nyugodtság, engedelmesség és az, h hogy kutyákkal kijöjjön, a nevelésétől és az idegrendszerétől függ! Ezért nem szabad szaporítótól venni! A ragaszkodás pedig attól, mennyit foglalkozol vele! Ha kicsapod a kertbe dísznek, nem biztos, hogy szeretni fog téged!

A német juhász nem rossz választás, esetleg a kuvasz, komondor (hogy a hazai fajtákat se felejtsük el!).

Miért akarod a kutyát táskában vinni egyébként? :D

2015. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1!

A magyar fajták sem kerülnek annyiba! Fajtatiszta kutya jóval drágábban van,kb a duplája annak, amit te írtál!

2015. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem kioktatást kértem, hogy mi lesz, ha "kicsapom a kertbe". Ahányszor itt kérdez valaki valamit, és hozzáteszi, hogy kint tartaná, egyből szar...

Mint írtam jönne velem, szóval akkor azért csak foglalkoznék vele, nem?

A táskát csak azért írtam, hogy tényleg mindegy a méret.

Nem értem miért ilyen ellenszenvesek mindig a kutyás topikban az emberek, ez csak egy egyszerű kérdés volt, szerintem semmi sértő nem volt benne, és akutyával kapcsolatban sem volt semmi olyan, amiből az jött volna le, hogy nem foglalkoznék vele, és csak "lenne".

de azért köszönöm

2015. jan. 15. 09:52
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Szia.Szerintem a neked való kutya a Kuvasz.Rendkívül hálás kutyák,imádják a gazdit,tanulékonyak és rendíthetetlenek.Nem lehet őket megvesztegetni.Ha jól van szocializálva tökéletes lesz számodra.De még szóba jöhet a Németjuhász is és ha nem volt még kutyád elsőnek nagyon is jó választás lenne neked
2015. jan. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mudi.
2015. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 15. 10:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Esetleg spitz? Több méret van a törpétôl az óriásig, esetleg a wolfig. Akárhova követi a gazdit, ha a közelében lehet, akkor a legboldogabb. Én havonta párszor 110 km-t vonatozom vele az elsô pillanatok óta, egyáltalán nem viseli meg.

A németjuhász is remek választás lehet, ha lehet kerüld a show vonalat. Mindenképp beszéld meg a tenyésztôvel, hogy milyen jellemû kutyát szeretnél, hogy annak megfelelôen tudjatok választani. :)

2015. jan. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A spiccekkel sajnos nincsen jó tapasztalatom, így azt nem szeretnék, viszont örülök, hogy a német juhász jó lehet :)
2015. jan. 15. 11:58
 10/11 anonim ***** válasza:
munkavonalas nemetjuhasz!
2015. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!