Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régóta szeretnék egy Cavalier...

Kutyabolondlány kérdése:

Régóta szeretnék egy Cavalier King Charles spánielt és most úgy érzem, hogy el jött az ideje. Ti melyik kennelt tartjátok a legmegbizhatóbbnak idegrendszer, küllem illetve egészség szempontjából? Szóval melyik a legjobb még mindig működő kennel?

Figyelt kérdés
Sajnos sokat keresgéltem már és arra lettem figyelmes,hogy sok kennelnél már évek óta nem született kiskutya ezért (és persze a tapasztalatokért) lenne rátok szükségem...Várom ezenkívül még a tapasztalataitokat a fajtával v.kennellel v. bármi idekapcsolodó dologgal kapcsolatban. :)

2015. jan. 15. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Slippy Star

Esetleg tudom ajánlani a februárban megrendezésre kerülő Fehova kutyakiállítást, ha gondolod menj el, ott lesz egy csomó tenyésztő és a kutyáik.

2015. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kiállítás jól hangzik köszi az infót! :) A kennelt már én is néztem és elég szimpatikus. Esetleg tapasztalatból ajánlod?
2015. jan. 16. 23:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Mint tudod, a Cavalier King Charles spanieleket 4 fajta színváltozatban tenyésztik.

Melyik színt preferálod? Nem mindegyik kennelben tenyésztik mindegyik színt.

Én a kiállítást nem feltétlenül ajánlanám, hiszen oda a tenyésztők általában 1-2 kutyájukat viszik csak (jelen esetben a FEHOVA kiállításra 1-2 cavalier van nevezve...), és nem feltétlenül a legjobb hely arra, hogy megismerd a kennelt. Természetesen a tenyésztőt igen!

Látogass kenneleket, és KÉRD EL a szűrési papírokat, és kérdezz rá a tenyésztői garanciára, stb.

Szem-, szívbetegség a legjellemzőbb, és patella luxatio, ezekre minimum legyen szűrése a szülőknek, de ha a többi generációnak is van, az ugye még jobb.

2015. jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp szukát szeretnék blenheim vagy ruby színben :) a kiállítást én is úgygondoltam,hogy max. tenyésztők szempontjából nézem meg,mert egy kennelt azért 1-2 kutya alapján nem lehet megítélni. Mindenképp szűréssel rendelkező szülőktől választok majd mert igen a felsoroltakon kívül én még olyat is hallottam,hogy előfordul náluk olyan betegség is amikor a koponyájuk túl kicsi az agyuknak és ez fájdalmas nekik :( azt tervezem,hogy végigjárok majd egy pár kennelt ehez kérném az ajánlásokat,tapasztalatokat :)
2015. jan. 20. 18:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Elég kevés aktív kennel van ma Magyarországon. Akiknél még szűrések is vannak, még kevesebb :)

Nem minőségi sorrendben a következők ezek:

Határvölgyi Ezüstcsillag kennel

Slippy Star kennel

Royal Gigolo's kennel

Bols Bloom kennel


De természetesen máshol is érdeklődhetsz, ha beírod a keresőbe, nagyon sok kennel kiad :)

2015. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! :) Az lenne még a kérdésem,hogy megnéztem a Határvölgyinek a honlapját és feltünt,hogy nagyon gyakran van náluk alom. Erről ne következtessek semmi rosszra,vagy..?
2015. jan. 31. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenki maga kell, hogy eldöntse mi sok és mi nem. :) Egyébként évente 1-2 alom van az igazán neves tenyészetekben, hosszas várólistával.
2015. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a slippy star kennelt ajánlom.
2015. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!