Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek ötlete mi lehet...

Van valakinek ötlete mi lehet a kutyám baja? Az itteni orvosok feladták.

Figyelt kérdés

November közepe körül kezdődött, véres, nyálkás hasmenés, hányás, levertség, étvágytalanság, láz. Persze egyből szaladtunk az orvoshoz, kapott antibiotikumot, vitaminokat, gyógyszert hasmenésre, másnapra rendbejött. Pár napig kapta még a kezelést. Azt gondoltuk akkor, hogy benyalhatott valamit az utcán, ezt mondta az orvos is. Kb egy 2 hét múlva, egyszercsak a semmiből megint előjött a véres hasmenés, hányás, levertség, ugyanúgy. ELvittem egy másik orvoshoz, az is megvizsgálta, vettek vért tőle. Nem talált semmi rendelleneset a vérében. 10 napig kapott antibiotikumot, probiotikumot, hasmenés és gyomorsav elleni gyógyszert, kicsértük a tápot is (Royal Canin Mini Adultról, Royal Canin Hepaticra). Ez az orvos azt mondta, hogy semmi végzetes, valamilyen genetikai autoimun bélérzékenysége van( érzékeny bél szindróma szerűség, néha elő fog jönni, de nem lesz baja tőle. Nem nagyon tudtam ezt elhinni). Eltelt kb egy hónap, jól volt a kutya, aztán egyszer megint a semmiből egy éjjel elkezdődött a hasmenés. Másnap reggel elvittem egy harmadik orvoshoz, megint vettek vért tőle, kaka-mintát kellett vigyek 3szor. Nem találtak semmit, még egy árva férget sem. Giardiára gyanakodott az orvos, de nincs az sem. Midnen lelete jó. Most nem kapott antibiotikumot, semmi kezelést, másnapra teljesen jól volt. Ez megint adott hipo-allergén tápot, valami bárányos Brit Care, azt mondta lehet nem bírja a gyomra a csirkét, vagy a Royalt. Ő is azt mondta, hogy érzékeny a bele, de nem kell megijedni. Ez volt 2 hete. Azóta jól van a kutya, nem megy a hasa, nem hányt, jól eszik, jókedvű. De rettegek minden nap mikor kakál, meg reggel mikor felkelek, vagy délután mikor hazajövök, hogy nem ment-e a hasa. Nem tudom már mit csináljak, 3 különböző orvosnál fizettem egy halom pénzt a vzisgálatokra, nem találtak semmit. Vigyem egy negyedik orvoshoz? Nem volt valakinek hasonló esete? Nagyon félek, hogy megint visszajön és nem tudom már mit csináljak.

Amúgy 5 éves, ivartalanított, keverék, kistestű szuka.


2015. jan. 15. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Van az ismeretségi körben érzékeny gyomrú kutya, bár nála csak sima hasmenés jellemző, nem véres, meg ilyen durva. Mióta nyerssel etetnek (BARF), semmi baja nincs a kutyának. Nem mondom, hogy ez a megoldás, csak egy ötlet, sokkal jobban szereti a kutyák emésztése a természetes táplálékot, könnyebben és alaposabban tudja feldolgozni, mint a ki tudja hogyan kezelt hússzármazékból lévő granulátumokat.

Bár a Brit Care egyébként pont elég jó táp, szóval ha attól oké a kutya, akkor nem biztos, hogy kísérleteznék. Mindenesetre amíg nincs megint baja, addig nem vinném másik dokihoz, tünetek nélkül amúgy sem biztos, hogy tudna vele bármit is kezdeni.

2015. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Valószínü valami étel okozza, írd fel minden nap egész pontosan, hogy mikor mit eszik meg iszik, a jutalomfalatoktól kezdve az esetleges töletek kapott pár falatkáig mindent.

Ha tényleg lelkiismeretesen írogatod, akkor idövel kiderülhet, hogy mire érzékeny. Ez lehet egy konkrét összetevö (akár a tápban is), vagy két vagy több valami együttes hatása.

2015. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Második!

Csak tápot eszik, semmi mást. Inni csak vizet.

2015. jan. 15. 19:20
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, nem akartalak emgsérteni, de igen sokan adnak a kutyának maradékokat, mert "szereti".


A tápokban is több minden van, és lehet, hogy egy bizonyos összetevö az, amit nem jól bír.

2015. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Most is a Royalt kapja? Lehet ki kéne egy másikat próbálni.
2015. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan mondom,eldobom az agyam :D

Tudjátok,régen semmi bajuk nem volt a kutyáknak.

De ma már divat ez a "túlgondoskodás" és ez miatt kényessé válnak az ebek....1-et ne felejtsünk el...a kutya nem ember.

Öltöztessétek,nyalogassátok,vigyétek kozmetikushoz,aztán lehül az idő és telenyomjátok mindenféle antibiotikummal...biztos régen is volt :D

Most pedig kiakadhattok,hogy én hogy képzelem amit írtam....hát simán,tök simán


:DD

2015. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

ma 19:29

Nem, most bárányos Brit Care-t kap.

2015. jan. 15. 19:45
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Én még csak kb. 40 évet éltem kutyákkal. Amit írok ne hidd el. Nagyjából egyetértek azzal, hogy feltehetően ételre visszavezethető a gond. De, állatorvostól ne várd, hogy rejtélyes dolgokat kiderítsen. Az ő oktatásuk annyira sokoldalú és kiterjedt, hogy egy-egy témában nagyon sekélyes az ismeret. Ahhoz kifejezett "szakorvosnak" kellene lenni, de olyan nincs. Ők is nagyon ki vannak téve a tápszergyártók reklámjának és kellő információ hiányában nem tudnak a részletekbe menni. Mit gondolsz, miből készülnek a tápszerek, állati takarmányok ? Nyilván nem a kifejezetten legjobb minőségű alapanyagokból, hanem az emberi táplálkozási célra már nem alkalmas, hulladék, lejárt, esetleg kissé romlott, de megfelelő sterilizálással kezelhető alapanyagokból. A vonatkozó előírások sokkal megengedőbbek, mint az emberi élelmiszeregészségügyi előírások. Mit gondolsz, mitől állnak el a magas fehérje-tartalmú tápok olyan sokáig ? Nyilván a benne levő konzerváló anyagoktól, amelyek nem feltétlenül vannak feltüntetve a csomagoláson. Mit gondolsz, hová lesz az a rengeteg hulladék és melléktermék, ami az ember számára készülő "élelmiszerek" előállításánál képződik ? Mit gondolsz hová lesz az a rengeteg melléktermék, ami különböző állattartó telepeken képződik (beleértve a nutria és róka tenyésztő telepeket, a tyúktojás keltetőházakat, hová lesz a sok kakascsikrke, ami kikelt ? Gondolj arra, hogy ezeket szabály szerint égetéssel kellene megsemmisíteni, de az sokba kerül. És ha eladják tápszergyártásra, akkor még bevétel is van belőle. Szóval a mi vizsláink sem tudtak persze ellenállni a különböző adalékokkal meg ízesítőkkel készült kutyatápoknak, de egy idő után bizony jött a cifrafosás, sőt nem is voltak hajlandók megenni. Tudomásul kell venni, hogy a házilag főtt kutyakaja az egyetlen, amivel úgy-ahogy ki lehet bekkelni az ilyen gondokat, de bizony ott is számítani kell arra, hogy a szójával etetett csirke nemcsak embernél okozhat bélpanaszokat (a szójabab méreganyagát vegyi eljárásokkal kell kivonni). A kutyák pl. a felvágottakon, virslin azonnal megérzik, ha szója van bennük (a tartósítószerről meg ne is beszéljünk) ! Egy kistestű kutyánál nem is okozhat komoly gondot a kutyakaja megfőzése
2015. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

ma 19:26

nem sértettél meg, tudom, hogy sokan összetetit midnen szarral a kutyát. ismerőseim is állandóan csokival is meg mindennel megetetik.

2015. jan. 15. 19:46
 10/20 A kérdező kommentje:

ma 19:46

Akkor te mit javasolsz? Csirkét nem adnék neki, lehet tényleg attól volt baja. Westi keverék, rájuk eléggé jellemző a csirkeallergia, mondjuk az nem így kéne megnyilvánuljon. Nem esne nehezemre megfőzni neki az ennivalót, ha arról van szó, de eddig mindig azt olvastam és atz mondták az orvosok is, hogy egy jóminőségű száraztáp a legjobb, amit kaphat.

2015. jan. 15. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!