Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáltatható,...

Póráz nélkül sétáltatható, nagytestű, lakásban tartható kutyát szeretnék. Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a huskyn de nem sétáltatható póráz nélkül azt olvastam, malamutra is gondoltam de arról kevés volt az információm. Szóval nem tudom.

A boxerrel nincs jó kapcsolatom.

Hosszabb szőrűt szeretnék, de nem értek nagyon hozzá, nem tudom hogy keressem.



2015. jan. 16. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

A póráz nélküli sétáltatás nem fajtafüggő, hanem gazdafüggő...

(Amúgy nem szabályos...)

2015. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A huskyról azt olvastam, idézem "alapvetően az összes szabadban történő tevékenység közben a huskyt pórázon kell tartani. Ez azért szükséges, mert rendkívül csekély e fajta azon képviselőinek száma, amelyeket bármilyen terepen szabadon futkározni lehet hagyni."
2015. jan. 16. 11:15
 3/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy inkább tartok mopszot.
2015. jan. 16. 11:24
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestű + hosszú szőrű lakásban = állandó takarítás, napi porszívózás. Ha ezt vállalod, vagy nem zavar a kutyaszőr, akkor pl. skót juhász. A póráz nélküliséget a gazdának kell megtanítania, idővel, türelemmel, következetességgel.
2015. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyestű, hosszúszőrű kutyát szeretnél, előszöris gondold át, mely fajták tetszenek küllemre. Tele a net fotókkal. Aztán amelyik tetszik, arról olvass többet, milyen temperametumú, mozgásigényű, tapasztalt gazdát igényel-e, vagyis hogy kielégíti-e az igényeidet és hogy te ki tudod-e elégíteni az ő igényeit.

Ha ennyire nem fontos a fajta, meg sokallod a cirka 100 ezret érte, akkor menhelyeken nézz körül, gyönyörű hosszúszőrű, nagytestű kutyák vannak, lusta, aktív egyaránt.

Ha a szánhúzók tetszenek, nézz körül a fajtamentés oldalán, érdeklődj a kutyákról, van náluk elég sok, hátha van köztük neked való is.

2015. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 HUN_Sector ***** válasza:
83%
Ha mopszot, csivavát, vagy ha élő plüsskutyát tartasz, azokat is csak pórázon sétáltathatod közterületen, vagy megbírságolnak. Nem méretfüggő.
2015. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A whippet nagyon jó lakásba, ugyanakkor lehet vele sokat játszani, sétálni, futni és igényli is. De a lakásban egy tündér, és nincs is kutyaól szag tőle.
2015. jan. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A szánhúzók tetszenek leginkább. A takarítás nem probléma. Nem a városban akarom elengedni hogy szaladjon, hanem van nem messze tőlünk egy hatalmas terület, tavak, szántőföldek a másik irányba meg ott a bükk. Szóval ott engedném el ahol nem okoz gondot, de azt szeretném, hogy hívószóra azonnal jöjjön.

Ez teljes mértékben nevelés kérdése lenne? Mert volt ismerősömnek egy kutyája ami abszolút nem engedelmeskedett, az is lett a veszte... De hát valószínűleg nem nevelte rendesen... de hát ki az a hülye aki könyörög egy kutyáért amit fizikailag képtelen nevelni, nem bírja, mert nem menni is nehezen bír.

2015. jan. 16. 11:44
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Német juhász! Pont ma reggel is láttam egyet, póráz nélkül, gyönyörűen nyugodtan sétált a gazdája mellett, és láttam hogy egészen ameddig a térre nem értek, így sétált, aztán előkerült a labda:))
2015. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Bármilyen kutyád is lesz, a behívhatóság és minden, ami a fegyelemhez tartozik, hosszú tanítási folyamat.Ez nem fajta függő dolog.
2015. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!