Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáltatható,...

Póráz nélkül sétáltatható, nagytestű, lakásban tartható kutyát szeretnék. Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a huskyn de nem sétáltatható póráz nélkül azt olvastam, malamutra is gondoltam de arról kevés volt az információm. Szóval nem tudom.

A boxerrel nincs jó kapcsolatom.

Hosszabb szőrűt szeretnék, de nem értek nagyon hozzá, nem tudom hogy keressem.



2015. jan. 16. 11:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ha tényleg van olyan hely ahol eltudod engedni, akkor igazából a vadászkutyán kívül bármi jó, mert velük tényleg sokat kell foglalkozni és ha szagot éreznek mennek.

Nevelés kérdése az egész.

Nekem labradorom van, sokat sétálunk póráz nélkül az erdőben, ha hívom rögtön jön, és van egy távolság amit sose lép át.

Ha szánhúzót szeretné ott a szamojéd, sok jót hallatom már róla, vagy a border collie igaz ő nem szánhúzó, de a legokosabb kutyafajta. Nézz utánuk.

2015. jan. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
Én az erdő szélén nem engedném el a kutyámat, simán előfordulhat, hogy egy vadász kilövi, és egy szavad sem lehet, mert köteles vagy pórázon tartani.
2015. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát ezért emeltem ki a huskyt, mert nagy benne a vadászösztön. Köszi a válaszokat.
2015. jan. 16. 12:07
 14/19 anonim ***** válasza:
56%

"A szánhúzók tetszenek leginkább."


Akkor költözz olyan helyre -Szibéria, vagy az Északi országok-, ahol jól érzik magukat. A Magyarországi éghajlat, még a szabadon tartott kutyáknak is, szenvedés!

2015. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Most hogy mondod ilyen pici korom óta szeretnék északra költözni. Először Szibéria volt a cél, aztán Norvégia, mostanra Finnország Inari vagy Ivalo. De még mindég mennék én Hammerfest városba is. Ja és az nem egy metál fesztivál :D.

Mellesleg akkor miért nem tiltják be itt az északi kutyákat?

2015. jan. 16. 12:23
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem huskym van. Szoktam vele póráz nélkül sétálni de csakis töltésen és olyan helyeken ahol nem érheti baj.

Ha hívom, visszajön, de makacs és önfejű, néha előbb körbenéz. Nagyon sokat kell vele foglalkozni. Mi laktunk vele lakásban is, de oda csak tényleg akkor,ha van időd takarítani, foglalkozni vele és minden nap!!!! legalább 2 óra birkózás másik kutyákkal. Ugyanis a sétával egy huskyt soha nem fárasztasz le. Ha találsz neki hasonló mozgásigényű haverkutyát akivel minden nap 2 órát össze tudod engedni játszani akkor okés. De esőben hóban sárban jégben is menni kell! És ezek után a tanítás otthon. Ha ezeket megteszed akkor mehet lakásba, ha nem, akkor válassz más fajtát.

2015. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Ez tényleg nem fajtafüggő, hanem gazdifüggő. Kutyasulikban sokszor mérik a kutyád és a közted lévő ragaszkodást. Próbáld ki te is, ha nincs kutyasuli a közelben, vagy egyéb okok miatt nem tudsz odalátogatni:

Menj mezőre vagy rétre, vagy akár erdőbe is (bár ott több a "látnivaló" :D) és ültesd le a kutyádat. Jó ha van egy kedves ismerősöd, akivel még nem találkozott a kutyud és aki közben fogja őt. Jól gyomrozd meg, majd fuss el tőle és ha odarohan hozzád, akkor nagyon ragaszkodik a társaságodhoz. Amennyiben pedig a barátodra/barátnődre figyel és vele foglalkozik mikor már elengedte a pórázt is, akkor azt mutatja, hogy bármilyen újdonság elveszi a figyelmét sétáltatás közben, tehát még érdemesebb pórázra tenni. :)

Ajánlott kutyafajták:

- Border Collie: kb 5mp alatt megérti a dolgokat, így a szobatisztaságot is

- Golden retriever: az engedelmesség és a megszokás számára az első

- Skót juhászkutya: imád a gazdi kedvére tenni és szorosan mellette lenni

Remélem segítettem! :)

2015. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Az én kutyusomnak 6 méter hosszú póráza van ,hogy mésziről jól lehessen látni, hogy meg van kötve szalagokat kötöttem a pórázra .Nekem már lőttek ki a vadászok , mellölem a kutyát a Német juhászomat nem tudtam megmenteni.Feljelentést tettem és én lettem a hibás vadkár okozás alapos gyanújával. Pedig csak labdáztunk egy erdő szélében!!
2015. júl. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Handballlove ***** válasza:
Szerintem labrador retriever!
2016. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!