Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hízlalás?

Kutya hízlalás?

Figyelt kérdés
Múlthéten hoztam ki a gyepiről egy nagyon oreg Németjuhászt (jóvaé 10 fölött lehet), a gond az hogy nagyon keveset eszik :( Főzök neki kacsanyakat rizzsel/tésztával, vagy konzervet is kap, de kb. hozzá se nyúl, egy kacsanyakkal elvan egész nap...nem aktív nem sokat mozog de aggaszt a dolog...borzasztó sovány is :( Mivel etessem? Hogy hozzam meg az étvágyát? Bérescsepp tényleg jo? Köszi

2015. jan. 16. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó a Béres csepp, akár a humán, én azt adtam az idős kutyámnak roborálásra, és jó étvágyat okozott.
2015. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Estleg még próbálkozz marha májjal (akár nyersen), joghurttal, kefirrel, túróval, nyers vagy főtt tojással. A csontos húst a helyedben hanyagolnám. Csirkemell vagy nyesedék, marha lép, rizzsel, olyasmi, amit könnyen megtud rágni.
2015. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! A Béres-cseppet hogy adagoljam?
2015. jan. 16. 23:12
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a humán cseppből a kb. 30 kg-os kutyámnak napi egyszer 25 cseppet adtam, (tényleg jó étvágya lett tőle, és kis húsdarabra, vagy a konzervjére cseppentettem, mert azt imádta, esetleg májkrémmel is elkeverheted) ha kutyának valót veszel, arra rá van írva a pontos adagolás. Kitartást, és jobbulást kívánok a kutyusnak :)
2015. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A Béres csepp tényleg jó.

Az ürüléke milyen?

Lehet, hogy fáj a foga, azért nem kell neki a csontos hús. Vannak nagyon jó száraztápok, azzal egyrészt kevesebbet kell szöszölnie, mint a csonttal, másrészt a kalóriaértékük is nagyobb. Szerintem próbálkozz meg azzal, plusz mellé rizs. (Ráadásul idős kutyának egy ilyen fehérjedús étrend lehet, hogy nem a legjobb.)

De ha van rá anyagi kereted, nem ártana egy vérképet sem csináltatni... A soványságnak ezeregy oka lehet azon kívül, hogy nem eszik a kutyus...

Remélem, sikerül megszépítened öreg napjait!

2015. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sajnos anyagilag nem tehetem meg, így is hetedik kutyanak hoztam haza, mert már bőven lejárt az ideje bent...Remélem hogy sikerül neki találni egy családot ahol nagyon fogják szeretni. (Az első fogai tuti jok, még fogköve sincs, az első nap megvillogtatta őket..:D de lehet hogy tényleg lyukas vagy gyulladt foga van)
2015. jan. 17. 10:36
 7/12 A kérdező kommentje:
Jah, az ürüléke normális, nem híg nem túl kemény
2015. jan. 17. 10:37
 8/12 anonim ***** válasza:

Orvosnak mutattad már?

A Béres csepp jó, a Vetri DMG még jobb, de drágább is valamivel, plusz jókat hallottam a Calopet pasztáról.

Tápot nem eszik? Jelen esetben nem baj, ha kezdetnek olcsót kap, amiben sok a szénhidrát, gabona, kukorica pl, tehetsz rá levest, akár kockából, hátha úgy megkedveli.

Adhatsz neki bármit, amit kutyának lehet adni és hízlal, pl. tészták, töpörtőt, zsírt is tehetsz a kajája mellé, vagy beleforgathatod, de egy kanál étolajat is tehetsz rá.

2015. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Volt lent a doki beoltani meg chipelni, de el is felejtettem megkérdezni, amúgy sem vmi jo orvos,mondjuk itt vidéken nemigen van másmilyen. Ma tésztát főztem neki, kis húslével, kevés zöldség, tettem bele kenőmájast, ezt végre megette :) itt a kis drága [link]
2015. jan. 17. 22:34
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem vak is :(
2015. jan. 17. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!