Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit vacsorázzak, hogyha este...

Bia678 kérdése:

Mit vacsorázzak, hogyha este csak késön érek haza?

Figyelt kérdés
legtöbbször esténként csak 9 óra körül jutok a vacsoràhoz. És olyankor nagyon éhes vagyok, mert 2 òra intenzív sportolásból jövök haza. Valami olyat szeretnék vacsizni, ami nem hízlaló és viszonylag egyszerü elkészíten..

#vacsora #hízlalás #egyszerüen elkészíthetö #beindítja az éjszakai zsírégetést
2014. máj. 28. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, én is aktív sportoló voltam, de edzés után soha nem voltam éhes, csak szomjas.

Szerintem, egyél 18 óra körül, de ne sokat. Egyél tésztafélét, az fehérjedús, és laktat is. Nyilván sovány húst is ehetsz.

21 órakor már semmiképpen nem ennék. Ha mégis, akkor csak folyadékot, levest (tyúkhús-, marha,- stb.), lehetőleg hús és zöldség nélkül. Akkor nem hízol, és már fél literrel jól is laksz. Ha minden étkezés előtt kb. fél órával vizet iszol, akkor nem is leszel olyan farkas éhes. Ismered a közmondást: ...és vacsorázzál, mint egy koldus. A tested hálás lesz, ha nem tömöd ki magad. Nem beszélve arról, hogy sokkal jobbat is alszol.

2014. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Velem is hasonlo a helyzet, en 8ra erek haza, en 90percet edzek. (Aerobik es erosites)

Mindenkepp tartalmasat egyel,lakj jol, csak ne szenhidrattal, de ne terheld le a gyomrod.

Serpenyoben, kicsi olivan sult csirkemell/pulykamell/halfile/barmilyen szinhus. Koretnek friss salata, parolt karfiol/brokkoli/

kelbimbo/repa vagy cukkini.

Tepsis gombafejek egyszeru zoldfuszeres turoval toltve, rajta egy paradicsom, a tetejen egy szelet barmilyen sovany sajt.

Tojasomlett olvasztott sovany sajttal, vagy fott tojas zoldsegekkel.

Dio, mandula, mogyoro natur joghurtba keverve, vagy magaban, de n

e legyen elore sozott es piritott.

Zoldsegkremlevesek (brokkoli, paradicsom, zeller, gomba, cukkini stb).

2014. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor tojásomlettet szoktam enni egy kis gombával, sonkával (liszt nélkül természetesen). Nagyon hamar elkészül, jól laksz tőle, de nem megterhelő a gyomrodnak.
2014. máj. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

az elsõ nagy baromságokat ír. a 6 után nem evés a világ legnagyobb baromsága, a tészta mint fehérjeforrás pedig már tényleg a vicc tetõfoka... a tészta egy remek szénhidrátforrás.

este egyél nyugodtan bármit, csak ne szénhidrátot.

húst hússal, tojás, sovány túró, cottage cheez

én pl kõrözöttet szoktam vacsizni.

zöldséget ehetsz szinte bármennyit, a rosttartalma miatt, majdhogynem több kcalt éget az emésztése, mint amit tartalmaz, nem mellesleg a bélrendszerednek szüksége van a rostokra.

2014. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tojásomlett, hús, hal - bármi, ami jó minőségű fehérje- és zsírforrás.

A szénhidrát az, amit ilyenkor mellőzni kell - persze még ez is relatív, mert van akinek más tervei vannak, de ha nem akarsz hízni, akkor számodra ez a megfelelő.


Arra azért figyelj, hogy a nap többi részében mit eszel. A sportolók életmódja kétélű is lehet, ezért van annyi túlsúlyos sportoló is, mert igaz, hogy a rendszeres intenzív sport sok energiát éget, de nem olyan sokat, hogy az össze-vissza evést mindenféleképpen kompenzálja.

Maga az összképet kell nézni, hogy az megfelelő legyen, mert egy étkezés csak egy darabja a napnak, de a többinek is jónak kell lennie.

2014. máj. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vazze...most magyarázzuk el, hogy kell kenyeret kenni?
2015. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!