Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanitani ezt...

Hogyan lehet megtanitani ezt a kutyáknak?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=-d8EYyveK_E

Sokan még pórázzal sem tudnak kutyát sétáltatni vagy van olyan is hogy pórázon szépen viselkedik a kutya nem huz, de póráz nélkül irányíthatatlan.Elképesztö hogy ezek a kutyák milyen szépen követik.



2015. jan. 17. 13:16
 1/9 sippara ***** válasza:
75%
Ezt? Veréssel, a kutya összetörésével, megfélemlítésével.
2015. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Vagy esetleg klikerrel?

Ehhez mért kéne bántani a kutyát?

2015. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont úgy, ahogy egy darab kutyának.


Nekem nem tetszik. 4:20-nál a bal szélső kutya úgy összerezzen miután meg akarta szagolni a járókelőt, régebben volt már szó arról, hogy sanszos, hogy elektromos nyakörv lehet rajta.


Van egyébként egy FB oldal is arról, mennyire faszagyerek is az illető: [link]

2015. jan. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ezek a kutyák beterrorizálva követik a csávót. Elektromossal, szögessel, és hasonló dolgokkal lehet erre megtanítani őket.

Látszik a kutyákon, hogy ezt nem örömükben csinálják, mindegyik csak kullog, halál frusztráltak, nagyon össze vannak zsúfolva, nem mernek nézni se jobbra, se balra... Szóval ez valójában nem szép.


Az enyémek is mögöttem jönnek, ha azt mondom, de szellősen, nézelődnek meg mászkálnak jobbra-balra, oldalt cserélnek, lemaradnak megszagolni dolgokat, pisilni, ilyesmik, szóval amúgy meg lehet ezt csinálni normálisan is. Én egyszerűen úgy csináltam, hogy mindig visszaküldtem a kutyát a hátam mögé, és így megtanulta, hogy a "vissza" vezényszó után azt várom el, hogy ne menjen elém. Ha nagyon lemarad valamelyik, akkor hívom, de általában ritkán kell rájuk szólni.

2015. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az meg 4:20-nál 99%, hogy elektromos volt.

Megnéztem ezt a fb oldalt, hát csodálatos. Miért nem csukták még le az ürgét, vagy verték meg, vagy valami? Az összes kutyája rommá van fenyítve. A legutolsó régimódi kutyasuliban is elásnák magukat szégyenükben, ha ilyen kutyát küldenének haza.

2015. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Néha szoktam vinni a haverom kutyajat sétálni, olyan kutyája van hogy pórázon normálisan viselkedik nem húz, folyton figyel rám és tarja a tempóm, de néha el szoktam vinni egy tisztásra ahol le veszem róla a pórázt és mintha egy teljesen más kutya lenne.Hiába kiabálok neki mintha nem is hallana rohangál össze vissza alig lehet magamhoz hívni, nem fogad szót de ahogy ráteszem a pórázt ismét normális.Ez mitöl van ?
2015. jan. 17. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól van, hogy tojik a fejedre, mert megteheti :) Egyébként sincs oka hallgatni rád, haver vagy, nem a gazdája. A behívás elsősorban tekintélyelvű dolog (és amúgy semmi köze a videóban látottakhoz).

Plusz esetleg ha ritkán viszik sétálni, nem foglalkoznak vele eleget, vagy nem a megfelelő módon, akkor nyilván amikor végre elszabadul, esze ágában sincs visszamenni, ha nem muszáj, hiszen mozgásigény is van a világon, meg természetes kíváncsiság. (Ez nem ítélkezés, nem tudom, hogy így van-e, csak gyakori jelenség, ezért megemlítettem.)

2015. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A videóban szereplő viselkedést kőkemény terrorral, megfélemlítéssel, e-nyakörvvel és szögessel lehet elérni. Könyörgöm, akik azt hiszik, hogy ez milyen király, azok láttak már kutyát? Vagy csak annyit tudtok róluk, hogy 4 lábuk van? Szerintetek komolyan ilyenek a felszabadult, egészséges viselkedésű kutyák?


Ezt pedig megfelelő neveléssel, törődéssel, foglalkozással, akár klikkerrel lehet elérni: https://www.youtube.com/watch?v=sITrR5lMO_M

2015. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ez a videó amit linkeltél tényleg kemény.Minden elismerésem hogy ezt el tudta érni.
2015. jan. 17. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!