Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megint be kell jelenteni a...

Megint be kell jelenteni a pár éve bejelentett kutyáimat?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy a nem bejelentett kutyákat 30.000 Ft-ra büntetik.

Én kb. 3 éve bejelentettem őket.

De hallottam valami olyasmit, hogy újra be kell...

Tegnap már narancssárga ruhás faszik nézegették itt a kutyákat...:O


2015. jan. 19. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A törvény 3 évenkénti összeírást ír elő az önkoriknak.. Ha te már egyszer megtetted, majd jelentkeznek, ha ellenőrizni akarják. Inkább a chipet nézegethetik azok a narancssárgák. Már, ha van náluk leolvasó.
2015. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb ha felhívod az illetékeseket és megkérdezed.
2015. jan. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal újra és újra be kell jelenteni.
2015. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

És mi van akkor, ha semmilyen formában nem kaptunk értesítést arról, hogy be kell jelenteni őket?

Én ennél legálisabban már nem is tarthatnám őket (törzskönyvek, oltások, chipek, kennelnév), de én most az internetről értesültem róla, hogy ilyet is kell. Próbáltam rákeresni a városomat érintő cikkekre, dokumentumokra, de egy árva szó sincs erről sehol.

2015. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Az önkormányzatnál érdeklődj!
2015. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk sem volt nagyon meghirdetve, de a kutyások szóltak egymásnak. Az önkormányzat honlapján ki volt hirdetve.
2015. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát ez a durva, hogy mi sem kaptunk semmi értesítést...:O

Azért a pofátlanságnak is van határa...

Nekem is chip-eltek, oltottak, minden rendben van, annak idején polgármesteri engedélyt is szereztem 4 kutya tartására... Azért elég meredek lenne, ha most a semmiből jönne egy 120.000-es büntetés...

De ezer forintos se jöjjön. Rohadjanak meg.

2015. jan. 19. 10:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Én budapesti vagyok és 3 évenként van ebösszeírás. A XIII. kerületben pont most van, a VI. kerületben meg csak jövőre lesz...


Településenként is teljesen eltérő lehet. Ilyenkor ki kell tölteni egy papír és beadni a jegyzőhöz/önkormányzathoz és ennyi. (Ha meg új kutyád lett idő közben, akkor meg egy választott állatorvosnál kell bediktálni az adatait és ő azt továbbítja az önkormányzat felé.)

2015. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi...Az én kerületemben még nem is foglalkoztak az összeírással. Ha pedig egyszer összeírták, az önkori kötelessége, hogy mindenki értesítve legyen .
2015. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
Csak elmondom, h az is hivatalos kiértesítésnek számít, ha kirakják az önko üzenófalára a papírt. Remélem ti sem gondoljátok komolyan, h egy önko minden lakosnak személyre szóló levelet fog küldeni...
2015. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!