Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartási váratlan költsége...

Kutyatartási váratlan költségek, mennyire reális ez az összeg?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy átlagban évente mennyi VÁRATLAN orvosi költségetek van, kutyások? Nem a kiskutya vételárára és nem az előre kiszámítható oltásprogramokra, kajára és kutyasulira gondolok, hanem hogy szerintetek mennyi az átlagosnak mondható, mégis váratlan plusz összeg évente? És ehhez képest nektek mennyi egy évben?
2015. jan. 19. 21:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hát az biztos igaz, hogy a biztosító már a haját tépné tőlünk!!! Volt itt már minden, betegség, baleset. Áhh
2015. jan. 19. 21:50
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

Ha éves szinten kiszámítható, akkor az már nem váratlan :))

Az a váratlan, hogy 7 évig sose volt nem tervezett állatovosi költségem, aztán hazahoztam a kisebbik kutyámat, és azóta félévente 30-70ezer Ft-os váratlan költségünk adódik, mert szétveri magát, vagy szétveri egy másik kutya, vagy benyal valamit, mert gyengébb az immunrendszere. Ilyen szempontból tökmindegy, hogy fajtamentős keveréked van vagy tenyésztőtől vett drága kutyád, bármelyikkel történhet baleset, elkaphat valamit, lenyelhet valamit, amit nem kéne, ehet mérget az utcán, vagy a kertben, stb.


Az ismeretségi körömben amúgy pont mostanában volt pár eset, sajnos nem sok az a 400ezer 3 évre. Egy durva balesettel, vagy egy drága kezelést igénylő betegséggel hetek alatt is elmehet ennyi.

2015. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát utólag persze, hogy már nem váratlan. De akkor az volt, na mindegy. Szóval igen az utóbbi százezret mi is egy hét alatt tapsoltuk el. A gond az, hogy meg sem oldódott a dolog.
2015. jan. 19. 22:47
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem baromi sok.

Mondjuk én eleve olyan rendelőbe járok, ahol nem azzal indítanak, hogy "vizsgálati díj 5000" amit már azért elkér hogy rápillant a kutyára.


Állatkórházak szintén nagyon magas tarifával dolgoznak, egy sima ivartalanítás kan kutyának 30-40000 között van míg ahova én járok 17000 (és nem gagyi hely).


Gyanítom te se a legolcsóbb helyre mentél és talán rád tukmáltak pár infúziókúrát aminek sok haszna nem is volt...

2015. jan. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Tény, hogy Budapesten lakunk.
2015. jan. 20. 05:51
 16/22 anonim ***** válasza:
Nekem evi tiz ezer kb mert mindig toklasz megy a fulebe nyaron...
2015. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Negyvenezer az egyik tizenkettő a másik,csak a múlt évben.Azt viszont nem lehet bejósolni,mennyi lesz a következő évek átlaga,mivel nem egy előre betervezhető eseményről van szó.Alap,hogy kutyánként legyen egy százas félretéve minden évben,mert egy nagyobb műtét,vagy súlyosabb betegség kivizsgálása,kezelése 30000-100000 Ft.
2015. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez az összeg akkor sok,ha olyan betegsėgekre fizetted ki,ami megfelelő tenyésztėssel / pl.szürt szülők,felmenők ismerete/ elkerülhető lett volna.Ezért kell jó tenyésztőtől,szerődéssel vásárolni.Mert egy baleset belefér,de egy pl. epilepsziás vagy patellás kutya már nem.
2015. jan. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Valószínű autoimmun beteg.
2015. jan. 20. 14:06
 20/22 anonim ***** válasza:
13 év alatt a legtöbb kb évi 10-15 ezer plusz. De volt már 60 körüli is. De átlag amit írtam. De nálunk szerencsére csak "apróságok" voltak eddig.
2015. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!