Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első tüzelés előtt vagy után...

Első tüzelés előtt vagy után ivartalaníttassam a kutyámat?

Figyelt kérdés
Tüzelés előtt szeretném, de hallottam, hogy első alkalom után 2-4 hónappal célszerű. (Egyébként miért?)

2015. jan. 20. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Én mindenképp megvárnám a tüzelést/ivarérettséget. Azok a hormonok szükségesek ahhoz, hogy a kutya megfelelően kifejlődjön mind testileg, mind szellemileg. Amerikából jött ez a hülyeség, hogy jobb minél korábban, de nem jobb, sőt!
2015. jan. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Tüzelés után azért 2-4 hónappal a legjobb egyébként, mert akkor van a legkisebb kockázata mindenféle szövődménynek.
2015. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, akkor inkább várok vele addig. Köszönöm a válaszokat! :)
2015. jan. 20. 15:23
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
A kanoknál érdemes megvárni az ivarérettséget, hogy ne nézzen ki kölyöknek/szukának. A szukánál nem kell megvárni az első tüzelést, sőt!
2015. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Előtte érdemes,így még kisebb az ivarszervi daganatok kialakulásának esélye.De mondjuk ezen szinte nem is érdemes vitázni.Ahogy számodra szimpatikusabb.
2015. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor mégse várjam meg? :D Eddig még csak kan kutyám volt, tehát tényleg adok a véleményeitekre, én nem tudom, mikor vigyem el.
2015. jan. 20. 15:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a szukád?
2015. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét szukám tüzelés után lett ivartalanitva. Eddig semmi gond velük,de ez csak részletkérdés, ahogy neked szimpatikusabb.
2015. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz rá vigyázni tüzelés alatt, akkor ivartalanítsd utána. Van, akinek ez ad megnyugvást. De ha félsz, hogy felcsinálják és vemhesen kell majd ivartalanítani, akkor vidd el még most.
2015. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#7: 4 hónapos kutyám van.


Köszi a válaszokat! :)


Azt hiszem inkább még tüzelés előtt fogom elvinni. Elég nehézkes lenne megoldanom, hogy kb. 3 hétig ne legyen felügyelet nélkül, a szaporítók sorába pedig még véletlenül sem állnék be.

2015. jan. 20. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!