Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalaníttassam majd a kan...

Ivartalaníttassam majd a kan kiskutyámat? Érvek ellene, mellette?

Figyelt kérdés

Eddig összesen három kutyánk volt, két szuka és egy kan. A szukákat ivartalaníttattuk, de a kant nem.

Most lakásban egy kan kiskutyám van, és mivel nagyváros, itt mindenki sétáltat kutyát (és nem mi vagyunk az ufók a szomszédok szerint, hogy kerti kutyát minek sétáltatni).

Érdemes kasztráltatni a kutyát? Ép ésszel tudom, hogy semmit nem fog változni, a nőstény kutyusaink sem változtak meg, csak mégis aggódom, mert kan kutyánk nem volt ivartalanítva. :/


Egy kis bátorítás, tapasztalatok?



2015. jan. 15. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tüzelési időszakban őrjöngeni, szenvedni, és megóvod a nemi szervi daganatoktól! És nyugodtabb is lesz.
2015. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy kan kutya sokkal hamarabb kiheveri a műtétet. Aztn észre sem veszed rajta, csak tényleg nem fog kínlódni, ha tüzelő szuka lesz a közelében.

És még véletlenül sem lesznek kölykök (hozzánk a szuka szökött át, 7 kiskutya lett az eredménye..., utána ivartalaníttattam)

2015. jan. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én annyi különbséget vettem észre, hogy nem udvarol, nem kanos, nem nyalogatja habzó szájjal a szuka kutyák pisijét fel a földről :D


Többi kutya se csipkedi annyira.


ÉRDEMES. Nem fog elszökni, mert kanos és nem fog véletlenül felcsinálni más kutyákat. Az én kutyám sintértelepről van, épp elég kutya van ott aki nem kell senkinek, nem kell még több.


És nem utolsósorban bármikor bevihetem kutyás társaságba, futtatóra, mert nem megy rá a szukákra :)

2015. jan. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még egy fontos dolgot kihagytak a többiek: nem fogja jelölgetni a bútorokat.

A kan kutyáknál tényleg csak "kis" műtét és nagyon hamar kiheverik.

2015. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A személyisége nem változik meg, még a mozgásigénye sem csökken. Az a kutya, ami eddig a sétán szukapisitől szukapisiig vontatta a gazdáját, már nem érdeklődik a dolog iránt. Emiatt tűnhet az ilyen gazdiknak úgy, hogy a kutyájuk kedvtelen, lusta.

Én tavasszal viszem az én kan kutyám. A viselkedésével semmi gond, még tüzelő szukától is elhívható. Viszont rejtett heréje van. Sportkutyás ismerősöm kérdeztem az ivartalanításról, az övé ugyanúgy őrző-védőzött utána. :) Én is eléggé aggódtam, hogy megváltozhat. De ne félj, jót teszel vele!

2015. jan. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És ki milyen idős korban ivartalaníttatná a kan kutyust? Én már sok véleményt olvastam (4-6 hónap, 6-8 hónap, 1 év után), nem tudom eldönteni, melyik időszak lehet a legideálisabb :/ Most 3,5 hónapos a kutyusunk.
2015. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!