Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az akela vagy a rex tanoda jóbb?

Az akela vagy a rex tanoda jóbb?

Figyelt kérdés
tapasztalatok!
2015. jan. 22. 06:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Majd akkor mond azt, hogy neked elég, hogy a kutya egy fekvést csináljon meg második rászólásra, amikor épp az élete mulik rajta. Ne haragudj, tényleg nem bántásból, de nagyon bátor vagy, hogy ilyen hozzáállással, és tudással te iskolát mertél nyitni.
2015. jan. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet hogy a kutyáim pontosan tudják, hogy mikor gondolom rohadtul komolyan, hogy most azonnal csinálják meg, amit mondok. Volt rá példa, hogy komoly szituáció volt, és én is meglepődtem, milyen gyorsan engedelmeskedett az öreg (véletlenül pont fektetésről volt szó amúgy). De a mindennapokban nem követelem ezt meg, mert semmi értelme; ha lefektetem a buszon, felőlem megfordulhat, kereshet egy kényelmes pozíciót, és lefeküdhet úgy, vagy maradhat ülve, ha hideg a padló és fázna fekve.

Én az általános irányíthatóságban hiszek, a bizalomban, egymás megértésében, nem pedig az agyatlan katonás engedelmességben. Nincs szükségem egy négylábú szőrös robotra.

2015. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egyébként gyere ki nyugodtan a sulinkra, nézd meg, hogy hogy oktatunk, ha problémád van. Nem üntyümpüntyüm megy, mindenkit megtanítunk hatékonyan fegyelmezni, és elérni, hogy a kutyája komolyan vegye, mert enélkül nyilván semmi értelme (megjegyzem, ezzel máris többet nyújtunk néhány sulinál, akik majd csak a százezredik forint befizetése után tanítanak meg tiltani, addig meg nemtudom, szerencsétlenkedj otthon, ahogy gondolod). Komolyan vesszük a tiltást, a behívást, mert ezekkel életet lehet menteni. Fektetéssel is lehet, ha te éppen arra gyúrtál rá, nyilván, csak mi nem ezt csináljuk. Mi az általános tiltásra helyezünk nagy hangsúlyt, de ugye az nem része az engedelmes munkának, hanem egy teljesen mindennapi dolog. Viszont sokkal szélesebb körben használható, mint egy fektetés, vagy akármilyen engedelmes feladat.

Meg aztán azért is nem látom értelmét mindenáron erőltetni az engedelmes feladatokat, mert ugye gyereket sem úgy nevel az ember, hogy mindent szó nélkül azonnal csináljon meg. Szóljon, ha éhes, szomjas, fázik, pisilnie kell, vagy bármi egyéb baja van. A kutya nem tud így direktbe szólni, hanem észre kell vennünk a jelzéseit, ezért fontos, hogy tovább lássunk annál, mint hogy "mondtam neked valamit, nem csináltad meg, rossz vagy".

2015. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
a kutya nem gyerek. és a kutya feltétlen engedelmességgel tartozik, ha családi, ha sportkutya. Az ül, a hozzám, a nem, mindegyiknél ugyanazt jelenti. Azonnali végrehajtást. A sportkutyák is ugyanugy élnek a való életben, és ők sem szabályosan, esetleg droppolva fekszenek a buszon, hanem ugy, ahogy nekik kényelmes. Épp ezért nem látok sok különbséget aközött, hogy családi, illetve sportkutya. A sportkutyának a pályán kell teljesiteni, mert ő ott dolgozik. és ebből következik, hogy nagyon, de nagyon nem mindegy, hogy ki az a személy, aki ezeket a dolgokat a kutyának, és a laikus gazdának megtanitja. Egy rutinos öreg róka, aki életében többszáz idegtipusu kutyával talákozott, dolgozott, képzett már sikeresen, vagypedig egy tanfolyamot elvégzett fiatal, szinte nulla tapasztalattal a háta mögött. nagyon éles határt huzol a két dolog között, holott nem az. Ugyanugy, ahogy dolgozni csak maximálisan engedelmes kutyával lehet, élni is. és köszönöm a meghivást, egyszer valóban el fogok menni, de viszont kérem, hogy egyszer gyere el te is, és nézz meg, egy "sportkutyás" tréninget, de ne csak azt, hanem azt, hogy előtte, utána hogy viselkednek ezek a kutyák, és a gazdáik.
2015. jan. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! A sportkutya kérdéshez én nem tudok hozzászólni, nekünk az Akela Kutyaiskola az első sulink. De szívesen leírom a tapasztalatainkat: oviba kerültünk oda a kutyámmal és azóta végigjártuk a kezdő és a középhaladó tanfolyamot is. Nekünk tökéletesen bevált. Én úgy mentem oda, hogy nem akartam túl sokat, az volt a cél, hogy a kutya szófogadó, behívható legyen, esetleg tudjon pár vezényszót. Ehhez képest most már a BH vizsgára készülünk és mellette agilityre járunk. :) :) :)

Szóval saját tapasztalatból azt mondom, hogy bár nem tudom milyen egy munkakutyás vagy sportkutyás iskola, az Akela nagyon jó! Az elsődleges cél nem a versenyekre való felkészítés, de ha valakinek az a vágya, az sem akadály. Ugyanakkor amiket itt írtok, azok az Akelában is megvannak! Az első perctől tanultuk a szemkontaktust, a póráz nélküli munkát, a menet közbeni gyakorlatokat, itt is követelmény, hogy a kutya első szóra teljesítse a feladatpt, stb. De mindezt úgy, hogy kutya-gazda páros jellemét, célját figyelembe véve!

Összefoglalva szerintem nagyon jó iskola és én nem bántam meg, hogy őket választottam!

2015. jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%
Jártam már sportkutyás suliba, és nem jött be :) Mindegy, erről másképp gondolkodunk, hálisten a gazdák is, ezért hát mindenki megtalálhatja a neki megfelelő iskolát. El kell menni, meg kell nézni, annál tutibb módszer nincs :)
2015. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
AZ AKELA NAGYON JÓÓÓ!
2015. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
mi most kezdtünk az akelában és csak ajánlani tudom!nagyon jó iskola, szimpatikusak, segitőkészek!
2016. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!