Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7,5 hónapos német juhásszal...

7,5 hónapos német juhásszal még nem szabad rongyozni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem.

Szépen, finoman JÁTSZANI.

2015. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért ne szabadna? Csak nem mindegy, aki csinálja, az tudja-e, mit, miért csinál.
2015. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kiképző mondta, hogy az őrző-védőzéshez elő lehet készíteni úgy hogy fogjon rá a rongyra, és virslire engedje el. De nem tudom, nem teszek-e rosszat vele, mert nagyon imád rongyozni, és folyton teljes erőből próbálja elhúzni. Nem károsítja a nyakizmokat? Mert pl. az ízületit sem merem még nagyon terhelni.
2015. jan. 22. 16:48
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a rongyozástól, nem cukorból van az a kutya. Akkor kell óvatosabbnak lenni, amikor a fogváltás van, de a tiéd már ezen túl van. 7,5 hónaposan már a kutyasuliban lehet nyugodtan ÖV-zni vele, csak még nem karra fogatni, hanem bőrdarabra, majd hurkára. 7 és fél hónaposan az én kutyám már kölyökkart fogott, 3 hónapos korától jártunk vele suliba, ÖV-re is, hogy szokja. Persze ilyenkor még csak bőrre fogatták (olyasmi, mint a rongy, csak bőrből van), amit hamar meg is kapott.

Érdekes ez a virslis tanács, szerintem előbb fogni kell megtanítani stabilan a kutyát - ilyenkor a jutalom maga a rongy, később kar, hurka stb., amit megszerez, mint zsákmányt. Az eresztés az később jön, ha már jól fog a kutya.

2015. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Komolyan csak annyi a kutyádnak a veled való játék ronggyal, hogy ráfog és eresztenie kell? Hiszen az ilyen játéknak az a lényege, megtanuljon a kutya tele pofával, kitartóan fogni. Igyekezzen megszerezni. ha pedig engedsz neki egy kis huzakodás után, akkor övé a zsákmány.Elvenni is megfosztással szokták még ennyi idős kutyánál.
2015. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Fogni nagyon jól fog, de a kiképző azt mondta, nehezebb arra megtanítani, hogy eresszen. De lehet, hogy én értelmeztem rosszul. Farmernadrág szárával rongyozunk, az jó? Akkor ne eressze el, csak húzza?
2015. jan. 22. 22:06
 7/11 A kérdező kommentje:

A megfosztás mit jelent konkrétan? Elég erősen fog, maga a kutya is egy erős német juhász, 35 kiló most. Az állatorvos azt mondta, nagyon jó felépítésű, nem kövér, a bordái könnyen kitapinthatóak. De erős, nyugodt kutya, könnyen tanítható, bár néha kicsiit akaratos.

Csak nagyon szelíd, túl barátságos is. Még soha nem hallottam morogni sem.

2015. jan. 22. 22:12
 8/11 anonim ***** válasza:

..."maga a kutya is egy erős német juhász, 35 kiló most. Az állatorvos azt mondta, nagyon jó felépítésű, nem kövér, a bordái könnyen kitapinthatóak"...

nem kitapinthatónak, hanem láthatónak kell lenni a bordáknak, legalábbis a lengőbordákat minimum jól kivehetően látni kell. ennyi idősen. és ilyen súllyal, ha átlagos szülőktől van, akkor én kövérnek mondanám.

2015. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fiatal kutyánál a megfosztás azt jelenti, a nyakörvénél tartva megemeled. Ha elfárad, elengedi a rongyot. Így nem te veszed el tőle. Az eresztést mással kell tanítani. Sőt, ma már inkább a "kérem" tanítása az elsődleges. Ott kicsit filózhat a kutya, adja, ne adja? Ott lehet akár jutalmazni is eleinte. Eresztésnél az azonnali a megfelelő, és nincs jutalomfalat utána.Azt majd később lehet kialakítani nála.

Persze, ahány kiképző, annyi séma.

2015. jan. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A huzakodás az úgy megy, hogy kicsit harcolsz a kutyával. Meg akarod szerezni a rongyot. Amikor nagyon erősen belehúz, hátrálva, akkor engeded, hogy az övé legyen. Aztán vagy leteszi, akkor ellopod nagyon gyorsan. mert meg kell tanulnia, amit kitesz a szájából, az elmegy, nincs, már nem az övé.
2015. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!