Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borderes gazdik?

Borderes gazdik?

Figyelt kérdés

Már több mint két éve a fajta szerelmese vagyok és úgy néz ki, hogy a nyár elején egy kis border büszke tulajdonosa leszek.

Egyetlen egy dolog aggaszt és az pedig a kert felásása. Mik erről a tapasztalatok?

Mert nálunk gyönyörű kert van nagyon gondozott és nem lenne jó ha felásná. Erről le lehet szoktatni?



2015. jan. 22. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell leszoktatni, ha meg van nevelve, és ki vannak elégítve az igényei.
2015. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért van az, hogy sokan nem arra összpontosítanak, hogy ne csináljon valamit a kutya ,hanem arra, hogy hogyan lehet leszoktatni? :) Pl. a sétánál se arra figyelnek, hogy már az elejétől ne húzza a pórázt, hanem ha már húzza, akkor hogyan lehet leszoktatni!? Mintha kötelező jelleggel húznia kéne minden kutyának a pórázt...
2015. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90% hogy ásni fog. Az enyém is és az összes borderes ismerősöm kutyája is ás, pedig mind versenyszintű sportkutyák, napi több órát fárasztva vannak és dolgozunk,sportolunk velük rengeteget. Ha ez probléma, akkor válassz nyugodtabb fajtát.
2015. jan. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg 4-5 éve akartam már egy bordert, 2014 nyarán meg is kaptam :) Rengeteget kell vele foglalkozni, sok trükköt is ki kell eszelned számára, nem csak napi 15 perc séta azt kész...

Na akkor felássa a kertet, ha nincs vele napi szinten legalább másfél-kettő órát foglalkozva. Az enyém most 6 hónapos, minden nap futok vele és gyakoroljuk a trükköket+tavasztól járni fogunk agilityzni :)

2015. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a miénk nem ás, viszont, ha szeretne ásni, biztosan csinálnék neki egy félreeső helyen egy "homokozót" ahol kiélheti ezt. pl. ahol nyáron tud hűsölni, szeretik kikaparni és belefeküdni a hűvös homokba.
2015. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én Borderem sose ásott,a beaglim minél inkább :D
2015. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia nekem van border collie-m imádom a fajtát és ugy néz ki hogy tavasszal kiskutyusokat várunk na mindeggy sosem ásik a fajta de ha mégis ásna akkor a virágos kertet el lehet keriteni keritéssel( mini kerités)meg amugyis lelehet simán szoktatni ez egy inteligens fajta hogyne lehetne:) :D
2015. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!