Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két vagy több kutyás gazdik!...

Két vagy több kutyás gazdik! Megbántátok hogy két kutyátok van?

Figyelt kérdés

Szóval van egy lassan nyolc hónapos csivava-japán chin keverékű kan kiskutyám, aki sok törődést igényel és hát sok gond van vele mindent ellopkod megrág és gondoltam kihozok neki a menhelyről egy 1-4 éves körüli csivavát, esetleg yorkit, ha a szüleim megengedik.


De a főbb gond hogy a szüleim nem engedik, mert hogy ezzel a kutyával is sok a gond, nemhogy még kettővel, meg hogy kétszer annyi kaja kell(ezért gondolkodtam pici kutyába) és hogy akkor kétszer annyi lesz az oltáspénz, meghogy két kuty az büdös.

Arra lennék kiváncsi hogy ha két kutya van akkor tényleg nehezebb rájuk figyelni vagy könnyebb, ugyanis akkor egymással foglalkoznak?

Mennyire változtatta meg KÉT kutya az életeteket?

Kevesebb lett tőle az időtök? Megbántátok hogy még lett egy kutyátok?

A választ olyanoktól szeretném kapni, akiknek úgy lett két kutyájuk hogy azb egyik később érkezett meg. Köszönöm a segítséget! :)



2014. dec. 31. 15:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

két kutya --> négyszer annyi "gond". Amíg nincs "tökéletesre" csiszolva a mostani gyémánt, addig eszedbe se jusson hozni mellé egy másikat.


Gondolom megfordult a fejedben, hogy milyen jó lenne neki egy társ, lefoglalnák egymást, kevesebb lenne a probléma. Nem, nem így lesz. Hidd el.


Koncentrálj arra, amelyik már megvan, azt neveld meg annyira, hogy úgy viselkedjen, ahogy elvárod.

2014. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 KGabi0000 ***** válasza:
93%
Teljesen fölösleges.Az egyik ismerősünk a tökre szocializálatlan,buta és félős kutyája mellé hozott mégegyet,mert nincs ideje a kutyával foglalkozni és nagyon sokat van egyedül,ezért jó lenne neki egy társ.A kutya nem fogja lekötni magát a másikkal,csak nehezebb lenne két neveletlen kutyával,mint eggyel.
2014. dec. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszi de azért gondolkodtam felnőtt kutyába , mert az már tapasztalt, megnevelt és tanulhatna tőlem a kölyköm, mivel a menhelyen megnevelik.

De ugye ez a saját tapasztalatod amit leírtál nekem?

2014. dec. 31. 15:19
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Alapszabály, hogy csak "tökéletesre nevelt" kutya mellé viszünk újat. Ellenben már nem egy, hanem két kutya fog rágni, lopkodni és egyebek. Maximum az első 1-2 hétben lesz "újdonság" a régebbi kutyának az új, de nem ettől fog felhagyni a rágással meg a többivel, sőt, lehet az új is "ellesi" tőle és rákezd az is.


Az új kutya nem fogja helyetted megnevelni és viselkedni tanítani a régit, ezt kéne megérteni.

2014. dec. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az előző kommentem utolsó kérdése az elsőhöz szólt!

De ha az a kutya ameyiket később fogom magamhoz venni attól nem fog tanulni a mostani kutyám?

2014. dec. 31. 15:21
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

"megnevelt és tanulhatna tőlem a kölyköm, mivel a menhelyen megnevelik"


Szerinted, ahol több száz kutyát tartanak, akik ugyan úgy igénylik a NAPI szintű foglalkozást, sétáltatást meg minden, mennyi idő jutna egyetlen 1 kutya megnevelésére? ...

2014. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Egy felnőtt kutya mért tanulna rágni egy kölyökkutyától?
2014. dec. 31. 15:23
 8/23 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hónapos volt a kutyám, amikor elhoztam a menhelyről a 13 hónapost. Úgy érzem a legjobb döntést hoztam meg amikor ezt megléptem. A 10 hónapos kutyám kicsit el lett kényeztetve, sok minden meg lett neki engedve, kicsit elszaladt vele a ló... Amikor kapott egy társat és látta hogy az másképp viselkedik, egyből ő is összeszedte magát. Az elején voltak persze problémáink az összeszoktatással meg a rendszer kialakításával, de ma már a legnagyobb szeretetben és harmóniában élünk együtt. A kutyáim, mivel mindketten nagyon fiatalok, hamar alkalmazkodtak az új életez és képesek voltak a változásra. Persze ehhez az is kellett hogy a kor mellett más közös tulajdonságaik is legyenek mert csak így tudnak egymással normálisan élni. (pl. mindkettő vagy nagyon aktív és játékos legyen, vagy nyugodtabb, kevésbé játékos, a kettő együtt nem hiszem hogy menne, sok lenne a veszekedés).

Én később már nem vállaltam volna be idősebb kutyákkal, szerintem addig kell összeszoktatni őket míg fiatalok, pláne hogy nekem az egyik egy kis 10 kg-os tacskó (a menhelyi) a másik meg egy 35 kg-os kopó.

Szerintem kellő kitartással, figyelemmel, fegyelemmel, nagy szeretetben és harmóniában lehet élni egyszerre több kutyával is.

2014. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, nem bántásból, de ha ezt a kutyát se tudod/lusta vagy megnevelni, foglalkozni vele napi szinten több órát, amit igényelne, akkor mi a ...nak kell még egy? Nem, nem fogja a nagyobb kutya megnevelni kisebbet, sőt.

Hallgass a szüleidre.

2014. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mert jobb dolog rágni, mint a sarokban ülni és penészedni az unalomtól, maybe? Egyébként nem értem, hogy honnan veszed, hogy majd a nagy elkezdi tanítani a kicsit. Ezek állatok, kutyák. NEKED kell tanítani és nevelni a kutyáidat.
2014. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!