Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyrészről azt írják, h.8...

Egyrészről azt írják, h.8 hetesen elhozott kölyökkutyát 12 hetes koráig csak lightosan sétáltassunk, ne találkozzon kutyákkal (hisz nincs meg minden oltás). Másrészről, szocializálódjon, ismerkedjen kutyákkal. Hogyan, ha nincs meg a teljes olt. Prog?

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 11:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Megbízhatóan egészséges, oltott, féreghajtott kutyákkal találkozhat. Tehát ha van ismerősöd, akiért tűzbe tennéd a kezed, hogy egészséges a kutyája, akkor vele szerintem összehozhatod a kölyköt otthon vagy az ismerősnél. Nyilván ez is hordoz némi rizikót de az is, hogy a cipődön beviszel az utcáról valami fertőzést.
2015. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Meg kell találni az egészséges egyensúlyt. Vidd le, de ne ismerkedjen idegen kutyákkal, meg ne szagolgasson kutyaszart, ismerős oltottakkal viszont nyugodtan haverkodhat kicsit (bár a fenéknyalást meg puszilkodást akkor is illik hanyagolni). Rizikó mindig lesz, óvatosnak kell lenni :)

Amúgy sok tenyésztő ezért adja ki csak 10-12 hetesen a kölyköket, hogy addig nála szocializálódjon, utána meg rögtön mehet utcára. Igazából szerintem ez az ideális megoldás :)

2015. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Vidd ölben világot látni. Azért az se hátrány, ha nem 14 hetesen lát először autót meg kerítés mögül acsargó kutyákat. Simán hozzá lehet szoktatni a forgalomhoz úgy, hogy egyszer se teszed le.
2015. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már leírták, én is ezt gondolom.

Azon kívül nem csak kutyákhoz kell szocializálni a kölyköt, hanem emberekhez, hangokhoz, tárgyakhoz stb-hez, ezt is nyugodtan el lehet kezdeni.

2015. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az emberekkel nincs bajom, azt mindenhol olvasom, hogy kell. Minden cikk, amit olvasok a kutyákra van kiélezve.
2015. jan. 23. 11:29
 6/19 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: az ölbevétel nem para? Ilyen "anyuci kicsi kutyája, széltől is óvóm"?
2015. jan. 23. 11:30
 7/19 anonim ***** válasza:
Mennyi idős és milyen fajta a kutyád? Milyen oltásai vannak meg?
2015. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Áh, még csak körülnézés szinten vagyok és 8 hetesen adják oda és mudi. És kb. 4 megbízható kennelt felhívtam már és mindenhol 8 hetesen adják oda, minden addig szükséges oltást megkap. Ezt sem értem, miért 8 hét...de tényleg mindenhol ez van. És azt írják, hogy nála nagyon fontos lenne minél előbb szocializálni. Köszi a kérdést utolsó válaszadó. :-)
2015. jan. 23. 11:35
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egy honap nem a vilag, ha elotte a tenyesztonel es utana nalad gondosan szocializaljak. Az olbevetel amugy nem para, ennyitol nem lesz "mama kicsi fia". Tenyleg csak egy honaprol van szo, azon kivul van 10-15 eved, hogy formald a viselkedeset.
2015. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, mivel oltják és van-e lehetőséged 2 kombit kérni! Van pár tenyésztő, aki az első parvo oltást kihagyja és kapásból kombival oltat, ilyenkor a második kombi után (azaz 8 hetesen) pár nap múlva kialakul a védettség!

De ha szeretnéd, h tovább maradjon az alomban, azt is meg lehet beszélni biztos a tenyésztővel!

2015. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!