Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyának mi baja lehet?

A kiskutyának mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Nem eszik lila a bőre, lélegzik még de nem mocorog csak ritkán.Csak fekszik. Lehet hogy nem tud kakilni? 4 napos. Odarakom a cicire de nem eszi. Mit csináljak?
2015. jan. 23. 19:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
75%

Ötven kilométer a legközelebbi normális doki,tömegközlekedés jöhet csak szóba,autó nincs.Múlt héten Pestre(!!!)vittem fel dokihoz a beteg kutyámat vonattal.

Van olyan biztosítás,hogy az állatorvosi költségeket is kifizetik,havi 2500 Ft,ebben a ház biztosítása is benne van.

Internetre bezzeg telik a kérdezőnek,állatorvosra nem.A saját felelőtlensége miatt szaporított alomért pont ugyanannyira felelős,jogilag is,mint a tudatosan szaporitottért.

2015. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%
Kiegészíteném az előzőt azzal, hogy ez már állatkínzásnak minősül... hiszen nézi,ahogy szenved a kutyusa!
2015. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Ennél még az is humánusabb, ha a születés percében agyoncsapják a kölyköket.
2015. jan. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Annyira bírom ezeket a parasztokat. 18. válaszoló köszönöm, hogy neked van eszed. Szóval akkor leírom mi történt.
2015. jan. 25. 00:06
 25/35 A kérdező kommentje:

Egy délután bekellet mennem a városba, labradorom van ezért általában olyankor az udvaron van (egyébként benti). A szomszéd kutyája is labrador, fajtiszta és nem egy utcai keverék. Amikor megjöttem láttam, hogy együtt vannak nálunk (a hím átmászott a kerítésen). Néhány hét múlva láttuk, hogy valószínűleg vemhes. Nem vettettük el, volt a doktor megnézni és mindent jónak talált. Jött az ellés, 9 kiskutya lett. 4 napig minden rendbe volt, cserélgettem a kölyköket, hogy mindegyik egyen elegendőt. Este fele olyan nyolc körül az egyik kiskutya nem mocorgott, nem szopott és ha kezembe vettem akkor dőlt össze vissza. Hideg volt, gyorsan betakartam és hívtam az ügyeletet. Azt mondták, hogy az orvos nem ér rá, műt. Próbálkozzunk máshol. felhívtam a körzetünkbe lévő állatorvost/kórházat. Vagy nem vették fel, vagy nem voltunk bejelentve, vagy nem oda járunk. Ekkor írtam ezt a kérdést ki, hogy valaki tapasztalt e már ilyet. Nem jött elfogadható válasz, ezért próbáltam segíteni az állaton. Betakartam, melegítettem.. 22 óra körül visszahívott az állatorvosom, hogy már nem műt be visszük e a kölyköt. Ekkor ledöbbentem, hogy ezt nem mondta az orvos segédje, hogy az állatot belehet vinni is. Bevittük, kapott 3 injekciót és azt mondták tartsuk melegen és ha megéri a reggelt vigyük vissza még injekcióért. Hazavittük, még infra lámpát is szereztem neki. 23:30-ig még lélegzett de néhány perc múlva elpusztult.


Ilyenek a magyarok.. Ahelyett, hogy segítenek szidnak, fikáznak. Gratulálok.. Nem tudják a háttért de egyből ítélkeznek. Egyből jönnek azok a válaszok, hogy gerinctelen tenyésztő aki pénzért adja a kutyákat. Tudják, eddig 6-nak van gazdája és ismerősök, ingyen. Az orvos jön majd a többi kölyökhöz oltásért, chippér. De gondolom maguk tökéletesek. Nem tudok mit mondani.. Szégyen.. 18. válaszoló maga egy rendes ember, jó látni, hogy van még ilyen. Mert már nagyon kevés van. Köszönöm aki rendesen válaszolt a többi meg remélem ássák már a gödrüket.

2015. jan. 25. 00:51
 26/35 A kérdező kommentje:
"Internetre telik, de állatorvosra nem!" Nem mondtam, hogy a kutyám nem volt állatorvosnál. Egy szóval sem! És igen, telik internetre édesem, sőt.. Undorító, gerinctelen férgek a magyarok de komolyan.. Tisztelet a kivételnek.
2015. jan. 25. 00:57
 27/35 bollocks ***** válasza:
73%
Attól még egy nyomorult szaporító vagy.
2015. jan. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
79%

" Egy délután bekellet mennem a városba, labradorom van ezért általában olyankor az udvaron van (egyébként benti)."

Ha tüzel a kutyád, akkor bent kéne tartanod, hogy még véletlenül se történjen baj! Nekem is volt tüzelő, kinti-benti kutyám, mégsem lett vemhes, mert vigyáztam rá!


" A szomszéd kutyája is labrador, fajtiszta és nem egy utcai keverék."

Nyilván fajtiszta, és nem mókus-macska keverék. A fajtatisztaság megint kérdéses. Gondolom egyik kutyának sincs törzskönyve, se szűrései, nem tudjátok, mit örökítenek tovább a kis keverékek - mert AZOK -, ráadásul csak az egyedszámot növelitek. A menhelyek tele vannak! Mindennap altatások vannak!


" Amikor megjöttem láttam, hogy együtt vannak nálunk (a hím átmászott a kerítésen). Néhány hét múlva láttuk, hogy valószínűleg vemhes. Nem vettettük el, volt a doktor megnézni és mindent jónak talált."

Persze hogy jónak talált mindent. Ha gondos gazdi vagyok, akkor nála fogod oltatni, chippeltetni, féreghajtatni a kölyköket, ez neki mind pénz!


" Jött az ellés, 9 kiskutya lett. 4 napig minden rendbe volt, cserélgettem a kölyköket, hogy mindegyik egyen elegendőt. Este fele olyan nyolc körül az egyik kiskutya nem mocorgott, nem szopott és ha kezembe vettem akkor dőlt össze vissza."

Életképtelen volt...


" Azt mondták, hogy az orvos nem ér rá, műt. Próbálkozzunk máshol. felhívtam a körzetünkbe lévő állatorvost/kórházat. Vagy nem vették fel, vagy nem voltunk bejelentve, vagy nem oda járunk."

Ez fura. Nálunk ilyen nincs. Mindig van legalább egy orvos, aki tud fogadni akárkit, akár éjjel is. Nem tudom, hol laksz, de sajnálom, hogy nálatok ilyen a helyzet.


" Nem jött elfogadható válasz, ezért próbáltam segíteni az állaton. Betakartam, melegítettem."

Mégis milyen választ vártál, őszintén? Tudod, hány olyan emberrel találkozunk, mint te? Akik tudják, hogy vemhesült a kutyájuk, de tudás nélkül, felelőtlenül hagynak megszületni egy almot? Igen, kaptál néhány elég durva választ, mikor írtad, hogy nem tudjátok elvinni orvoshoz. Nyilván a válaszadók hozzáállása is más lett volna, ha ezeket AKKOR leírod, nem most, utólag mocskolódsz.


" Hazavittük, még infra lámpát is szereztem neki. 23:30-ig még lélegzett de néhány perc múlva elpusztult."

Életképtelenség, és a felelőtlen szaporítás. Egy kis kölyök életébe került.

2015. jan. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
73%
Minő véletlen, pont egy ugyanolyan labrador volt a szomszédban, véletlenül pont akkor maradt kint a tüzelő kutya, és még nagyobb pech, hogy pont akkor találkoztak, mikor a szuka fogadja a kant. Egy kicsit sántít a történet.... Sajnálom a kutyusokat, ki tudja hova kerülnek majd :( Ha egyáltalán kell valakinek!
2015. jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Ahol lakuk 4 labrador is van. Az orvos nem zsebel, jó barátunk és a 3 injekcióért pénzt nem is kért. Nem menhelyre mennek hanem ismerősökhöz, ingyen. 9/6-nak van gazdája.
2015. jan. 25. 10:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!