Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt valaki mostanában kutyáva...

Volt valaki mostanában kutyával Angliában? Mik a feltételei? Egy 3 hónapos kutyust mennyire visel meg?

Figyelt kérdés
Ideiglenesen nálam van egy 3 hónapos kutyi, akit sajnos nem tudok megtartani. Próbálok neki gazdit keresni, de annak ellenére, hogy egy kis tünemény, kis testi hibája miatt nem egyszerű. Most lenne neki egy angliai gazdijelölt. De nagyon vacilálok... A hölgy minden költséget vállalna, de ugyebár nem lenne személyes kontakt, kisállatszállító céggel vitetné ki, ami 2-3 napos utazást jelentene... Másrészt utánaolvastam a feltételeknek. Van olyan oldal, ami azt írja, hogy a veszettség elleni oltást követően vérből ellenanyag vizsgálat kell, és csak rá 6 hónapra utazhat, és van, ahol ezt meg sem említik. Mi az igazság? És ti mit tennétek?
2015. jan. 23. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez itt tuti friss: [link]


Ideiglensen van nálad, vagyis alapítványon keresztül vagy privát mentés? Előbbi esetben nyilván nem te intézkednél szóval gondolom az utóbbi. Habár nagyon megható, hogy olyan messziről befogadná, de én tutira nem adnék ki kutyát az ismeretlenbe, hanem vagy olyan magyar szervezettel venném fel a kapcsolatot, aminek van angol kapcsolata, vagy egy angol szervezettel, hogy vállalják az ügy támogatását, felügyeletét.

2015. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Privát mentés. És nagyon megszerettem, azt szeretném, ha tutira jó helyre kerülne, ez az egyik félelmem...

Bár gyanítom, ha a hölgy vállal minden költséget (chip. oltások, utaztatás), akkor komolyan gondolja...


Viszont emellett féltem a 3 napos úttól, egy kocsi rakterében, kennelbe zárva, még akkor is, ha megsétáltatják közben párszor.

2015. jan. 23. 22:39
 3/6 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem a linkelt oldalt... ezek szerint vértiter nem kell..


Viszont találtam egy "kereskedelmi" hivatkozást, angolul csak minimálisan tudok, ezért webfordítóval néztem.


Jól értelmezem, a 4-es pont alapján a bekerült kutyusok 4 hónapos karantén alá kerülnek? :((

2015. jan. 23. 22:47
 4/6 A kérdező kommentje:

Közben a link kimaradt:


[link] [link]

2015. jan. 23. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, de ha lejjebb görgetsz, van ott egy kutyás alpont, ahol leírja a követelményeket, amikkel ki lehet kerülni a karantént.


Egyébként leinformáltad már a jelöltet? Mit tudsz róla?

(Ha gondolod, szívesen utánanézek, hátha vannak fenn hirdetései angol oldalakon, vagy ilyesmi...)


Repülővel nem lenne egyszerűbb a szállítás?

2015. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán tudtam hol utánajárni. Ha tudsz segíteni, megköszönöm. Írok privit.
2015. jan. 23. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!