Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fulladozik a beagle 1.5...

Miért fulladozik a beagle 1.5 éves kiskutyánk?

Figyelt kérdés
Kb fél éves korától tapasztaljuk. nem gyakori dolog, volt már hogy 3x egy héten, de általában sok hónap telik el a rohamok között.egy roham így z ki: elkezd fulladozni,hörögni, bújna el vm asztal alá, lapul le a föld felé.néha öklendezik is közben (tényleg mintha lenyelt volna valamit ami megakadt-először mi erre gondoltunk) de aztán folytatódik a fulladozás. ha ennek vége, utána furán veszi a levegőt, hosszú szünetekkel és gyorsan szívja be. legutóbb hosszú volt a roham, levittük dokihoz,persze addigra elmúlt, és ő epilepsziára gondol,úgyhogy arra kapott bogyót. valakinek más vélemény?tapasztalat? köszönöm

2015. jan. 24. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Vajon nincs-e a tüdejében valami, amit valamikor leszippantott? Talán kérni kellene az orvostól egy gége és tüdőröntgent, hogy kizárhassuk, nincs a tüdőben, vagy a gégében semmi (például daganat), ami irritálná.
2015. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Légcsőszűkűlüet, tüdőprobléma, vagy valami ami ezekkel a szervekkel kapcsolatos. Elvinném másik orvoshoz, és felhívnám a tenyésztőt, megkérdezném, ő tapasztalt-e ilyet. Ha örökletes betegség, akkor a garancia alapján fizetnie kell a költségek egészét, vagy egy részét attól függően, mi van a szerződésben.
2015. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindenképp elmegyünk vele máshova is, az állatkorház esélyes (egerben). nem szeretném hogy feleslegesen sokáig szedjen gyogyszert.
2015. jan. 24. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet, hogy befelé tüsszent?


nézd meg ezt a videót:


https://www.youtube.com/watch?v=0HXcMLokADc



ez egy ártalmatlan dolog (ha jól tudom)

2015. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézz körül a kuyeplispzia alapvítány oldalán, bár az is lehet ez csak a szokásos beagleös fulldoklás. Csinálj róla egy videót legközgelebb és rekd fel. 16 éve tartok beagleöket.
2015. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. a video sajna nem sikerült még, mert általában csititgattam, és eszembe se volt, amikor meg igen, akkor olyan rövid volt, hogy nem sikerült felvenni.


megnéztem a tüsszentős videót, rákerestem beaglekre is,és az a helyzet hogy ugyanaz a roham itt is. csak ő még öklendezik is közben egy egy adag hörgés után, úgyhogy gondolom hogy ez lesz az. Köszönöm szépen!!!!

2015. jan. 25. 08:47
 7/8 anonim válasza:

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a kérdésre!


3 és fél éves beagle fiúcskám van, nála is jelentkezik ez időként, annyi hogy nálunk öklendezés és hörgés nincs. Videót készítettem róla, rohantam vele dokihoz. A doki megnyugtatott, hogy nincs nagy baj, valószínűleg ezt izgalom is kiválthatja (??). De azt nem tudta pontosan megmondani, hogy mi is ez.


Gabica27-nek külön hálás vagyok a válaszáért, pontosan ezt csinálja az én kis drágám is! Rákerestem youtube-on, hogy beagle reverse sneezing, ezután teljesen megbizonyosodtam, hogy erről van szó.

2015. febr. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2015. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!