Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok linkelni olyan...

Tudnátok linkelni olyan kennel weboldalakat ahonnan vennétek kutyát?

Figyelt kérdés
Kennel weboldalat készíték és nem tudom miket tegyek rá.
2015. jan. 24. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Bemutatkozást, a kutyák fotóit, törzskönyveiket, kiállítási eredményeiket, szűrési eredményeiket, az eddig almokat, tervezett párosításokat. Ha beírod, h kennel, ki fog dobni egy csomót, ahonnan kedvedre válogathatsz.
2015. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem linkelek, mert nem szeretnék reklámozni, inkább kiegészíteném az elsőt. A honlap legyen letisztult, jól olvasható, kerüld a gagyi gif-eket és fölösleges giccset, effekteket (évszakhoz igazítás még rendben van, ha nem zavaró). Legyenek jó minőségű fényképek (a galériában lévő, dokumentum jellegű életképek mellett), a kutyák külön bemutató oldalain minimum egy standard (szépen beállós) és egy portré. Jó, hogy ha innen vezet egy link egy galériába, ahol további képek, videók is vannak a kutyáról. Nekem szimpatikus, ha a kutya bemutató oldalán nem csak a szűrési-, kiállítási- és versenyeredményekről olvashatok, hanem róla, a természetéről is egy személyesebb hangvételű összefoglalót, ez jó visszajelzés nekem arról, hogy a tenyésztő nem csak a díjnyertes tenyészállatot látja benne, hanem a családtagot is. Azok a tenyészetek is szimpatikusak, amik nem csak a fajta előnyös-, hanem az esetleges hátrányos tulajdonságairól is írnak, na nem úgy, mintha a kutyafajta tehetne róla, inkább amolyan "Kinek, milyen célra nem való az xy"-megfogalmazásban.

Amit manapság fontosnak tartok, hogy a honlap legyen jól olvasható mobiltelefonról is, még jobb, ha tényleges mobilnézet is van. Nagyon bosszantó tud lenni, ha még az üdvözlőlapról sem tudok telefonról továbblépni, mert a nagy kép alatti pici zászlókat nem "látja" a telefon. Írj be találomra kutyafajtákat és a kennel szót a keresőbe, és nézegess át sokat (a lap.hu-s linkgyűjtemények sok munkát megspórolnak neked). Észre fogod venni, melyeket tartod a honlap alapján megbízhatónak (a legjobbakat el is mentheted mintának), és segítenek a tiéd arculatának kialakításában. Sok sikert :)

2015. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezek fontosak/ezeket néztem/olvatam/használtam amikor fajtát és kennelt kerestem.

Legyen egy A/4-es terjedelmű bemutatkozás, magáról a tenyésztőről (hol lakik, milyen kutyás tapasztalata van, mit kell tudni a kennelről, miért alakult, mi a célja, mi a különlegessége). Számomra nagyon fontos, hogy a kanok és szukák oldala gyorsan átlátható legyen és sok infót tartalmazzon. Pl. kor, nem, név, tulajdonságok (ez gyakran lefelejtik pedig ez alapján jobb kutyát keresni mint szín alapján), színe, szűrései, eredményei, korábbi almairól látni szeretek képeket, infokat, legalább 3-4 fénykép legyen egy kutyáról szemből, oldalról, vmilyen versenyen és otthon/kennelben. Legyen fent alomterv és korábbi almok (képpel!!). Az oldal utolsó frissítését is szeretem látni. Nagyon zavar, ha egy kennel több mint fél évig nem nyúl az oldalához. Ha nincs mit mondania az szégyen, nincs eredmény, friss hír, alom terv, bármi, ha meg lenne hír, de lusta az meg no comment kategóriás. Utálom, ha egy oldal tele van felesleges, olcsó díszekkel (csillámpor, repülő angyalkák, mozgatott "cukiságok"). Szeretek tisztában lenni az elvesztett kutyákkal és főleg az elvesztés okaival, akár tenyész kan/szuka akár eladott alomból kölyök. Az alomterveket és főleg a már megszületett almokat illik normális időben felrakni, nem amikor már 4 hetesek és pánikszerűen gazdit vadászunk a fél alomnak. Ha már minden kölyöknek van gazdija akkor is, ja és legalább 2-3 hetente le kell fotózni az almokat és kiírni, hogy ki szabad még és ki nem. (Nem értem miért kell ezért könyörögni sok helyen, max. 20 perces munka.) Ez szerződési mintát is szívesen látnék, de ezt még nem volt szerencsém honlapon látni, ár nélkül sem. Elérhetőség nagyon fontos! És ami nélkülözhetetlen csak a tenyésztők alapnak veszik, hogy mindenki tudja egy korrekt és nagyon-nagyon részletes fajtaleírás (nem csak külső, belső tulajdonságokra is.) Amikor nézegettem milyen fajta illene hozzám bizony volt, hogy csak a 7. kennel oldalán találtam egy-két sor leírást az adott fajtáról....Honnan tájékozódhatna a leendő gazdi, ha nem egy biztos forrásból, egy tenyésztőtől?! Láttam olyan kennelt ahol térképen jelölték, hogy hol vannak tőlük származó kölykök a világon/országban, szerintem nagyon jó ötlet. Érdemes kiírni, hogy mikor milyen kiállításra készül a tenyésztő, hogy aki szeretné megnézni a kutyáit hol tudja "szakmai" környezetben megtenni.

2015. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!