Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudisok! Melyik kennelt...

Mudisok! Melyik kennelt válasszam?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok.Régóta szeretnék mudit és nemrég volt a névnapom és a szüleim megengedték hogy legyen egy mudim(tanyán élünk , szóval mozgásban nem lenne hiánya). Hihetetlenül sokat utána olvastam a fajtának, de azt nem tudom, melyik kennelből válasszak. Jobb lenne ha Csongrád megyében vagy környékén lenne a kennel, de nyitott vagyok messzebbi kennelekre is, ha megéri elmenni odáig.

2015. jan. 20. 22:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Kér volt a neved megemlíteni. Az itteni kutyások nem szívlelik ha valaki gyerekként akar kutyád. Amúgy viszont ne aggódj, én 10 évesen kaptam az első mudim, azóta is függő vagyok. :D

Viszont azt nem írtad, hogy mik az igényeid, mit tudsz biztosítani a kutyának. Mert minden kennelben más típusú kutyák vannak.

Amúgy a facebookon vannak mudis csoportok, ott érdemes körülnézni.

2015. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Á jól van, látszik, hogy késő van. :D Szóval kár volt megemlíteni a korod. :D
2015. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért kár, h megemlítette a korát?

15 évesen egy mudi teljesen rendben van, ha rottweilert akarna, azt valszeg szóvá tennénk, de így...


Kérdező, kennelben sajna nem tudok segíteni, csak megláttam az előző választ, muszáj voltam reagálni rá.

2015. jan. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%
Köves-bérci Betyár ;o) Nagyon lelkiismeretes a tenyésztő, és sok jó kutya kerül ki onnan.
2015. jan. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Második, azért mert a korba mindig belekötnek itt a lelkes kutyások. Mert jaj még gyerek, jaj elfog menni kollégiumba az egyetem alatt és a szegény szülőkre marad a kutya, bulizni akar, tanulni kell, a szülei tartják el stb.... Csal ilyen alapon senkinek sem lehetne kutyája, mert tökéletes körülmények sosincsenek.
2015. jan. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Milyen celra? Sport, munka vagy hobbi?
2015. jan. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Én nem ezt tapasztaltam, ha látják, h átgondolt döntés, nem kötnek bele..

Ahogy itt sem.

2015. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A koromat azért említettem meg, hátha van valakinek tanácsa és nem azért hogy legyen mibe belekötni. Első sorban az alap engedelmességi "parancsokra "szeretném megtanitani ez után jöhet esetleg pár trükk és az agility-vel is meprobálkoznék, de elsősorban azt amatőr szinten. És klikkeres tanítást alakalmaznák.
2015. jan. 21. 12:44
 9/31 anonim ***** válasza:
37%
En az orokbefogadast javaslom, fajtamentoktol. Nem mindegyik mudi egyszeru eset egy kezdo kutyasnak, de egy felnott kutyanal azert mar lehet latni, mennyire birna el vele egy 15 eves elso kutyas. Mivel kulonosebb celjaid nincsenek vele, csak kell egy tars, tokeletesen megfelel egy mentett mudi is.
2015. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Vannak kutyáink (1puli,2rottweiler) csak ők úgy vannak nevelve,hogy "mindenkié". De a mudim az úgy lenne nevelve, hogy 1gazdás legyen. A család többi tagjával is ellegyen, de inkább rám hallgasson. Szóval nem ez az első kutyám és örökbe fogadni nem szeretnénk. Céljaim persze vannak, ezért írtam hogy első sorban. És ha ezek az "elsősorban " lévő dolgok ki vannak "pipálva" akkor jöhetnek a komolyabb dolgok.
2015. jan. 21. 15:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!