Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kolyokkutya szorhullas?

Kolyokkutya szorhullas?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3.5 honapos hosszuszoru nemetjuhasz kiskutyam. Az utobbi napokban eleg sokat vakarozik es ma eszrevettem a hazban (benti kutya setalni van levive) kisebb szorcsomokat. A vedles az gondolom meg odebb van, letezik, hogy a kolyokbundajat hagyja el?

2015. jan. 24. 14:08
 1/6 sippara ***** válasza:
Jelentem, a vedlés már tart :D legalábbis nálunk már tiszta szőr a lakás :) ha a vakarózás fokozódik, vagy a szőr mennyiségét soknak ítéled, nyugodtan hívd fel a dokitokat, abból baj nem lehet :)
2015. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja hogy mar tart...akkor nem szoltam :D Nem sok amugy csak amugy is puha kolyokbundaja van (amibe az is beleragad ami ott se volt a kornyeken ahol a kutya maszkal :D) Es azt hittem lassan no neki a rendes bundaja :)
2015. jan. 24. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy a kölykök mikor, meg hány ütemben vedlenek, azt nem tudom, de ebben az enyhe időben már kezdenek vedleni a felnőtt kutyák is...a kistestűmből is kikeféltem tegnap három másik kutyányi szőrt.

Keféld rendszeresen, gyorsabban túlesik rajta, alatta már ott bújkál a friss bunda.

2015. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Haha Ha az olyan egyszeru lenne. Addig tetszik neki a trimmelokefe amig a fa veget ragja :D De meglatja es ugy kell osszekanalazni a kutyust mert szalad szerte-szana :)
2015. jan. 24. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem hallottál még arról, a kölykök levedlik a kölyökszőrt?

Ez nem függ az időjárástól, az un nagy vedlési időszakoktól.Kb 4 hónaposan elkezdik ledobni a kölyökbundát.Az nj-nél pedig ez után kezd kialakulni a valódi színezete is.

2015. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt az ideje megtanítani a kutyádnak, a kefélést tűrni kell.
2015. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!