Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes még ivartalaníttatni...

Érdemes még ivartalaníttatni a szuka kutyám?

Figyelt kérdés
Elég idős már a kutya és az rovos szerint nagyon kockázatos lenne, mert szerinte megtörténhet, hogy a kutya többet nem ébred fel. Viszont rendszeresen állterhes , mostmár minden évben legalább egyszer és félek a betegségektől is, pl.: gennyes méhgyulladás. Ha jól sikerül a műtét és nincs semmi komplikáció, akkor jó néhány évvel meghosszabbíthatom az életét, de ha valami hiba lesz? És ottmarad a műtőasztalon a kutya? Pedig élhetne még a műtéttől függetlenül még legalább 4-5 évet. Hogyan döntsem el? Ti kockáztatnátok?
2010. febr. 8. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha az orvos kockázatosnak ítéli meg, akkor ne. Másik orvost is kérdeztél? Legalább hármat kérdezz meg és ha háromból kettő ellene van, akkor ne.
2010. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
Szia! Szerintem az álterhesség az nem gond, az én kutyám is volt már 1x, és azt olvastam hogy ilyenkor nem kell simogatni,nem kell úgy szeretgetni,játszani vele, a plüssjátékait vagy amit a 'kölykének' kezel, azt el kell venni, amíg álterhes, így hamar túl lesz ezen az időszakon. Ezt szerintem meg lehet csinálni simán évente 1x.. Ha a műtét kockázatos, akkor ne ivartalanítsátok! Főleg ha már idős... Nem hiszem hogy lenne vmi baja, enyém is már 7 éves,és még sose volt semmi baja! 16/L
2010. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Mit jelenet hogy elég idős, hány éves? és milyen kondicióban van?

Ahogy öregszik, ugye az álvemhességgel ugy nő a méhgyulladás veszélye ... és akkor mindenképp ki kell pakoltatni, ugy hogy közben beteg is és még gyengébb ...

2010. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, a legfontosabb részleteket nem írtad le, hogy mennyi idős, milyen súlyban van, stb.


És igen, abszolút érdemes ivartalaníttatni, sőt minél előbb kellene, mert az álterhesség nagyon veszélyes dolog.

2010. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát pontosan nem tudom, hogy mennyi idős (ez hosszú történet), körülbelül 8-9 éves lehet. A fajtaleírás szerint 9 év az átlag élettartama ennek a fajtának, de ismerősök szerint akár 16 évig is élhet. Én nem tudom, mert ez első ilyen fajta kutyám. Az a baj, hogy ez az állatorvos még "vallja" azt az elvet, hogy a kutyának szülnie kell és akkor, biztos nem lesz semmi baja, így nem tudom, hogy higgyek e neki, amikor ellenzi az ivartalanítást.
2010. febr. 8. 16:11
 6/13 A kérdező kommentje:

És melyik ivartalíntási mód jobb? Én úgy tudom, hogy az a legjobb, amikor "rendesen" kipakolják a kutyát, vagyis a méhet és a petefészkeket is kiveszik. Viszont a legtöbb állatorvos (olvastam) a petefészkeket szeretné bet tartani ismeretlen okokból. Akkor most melyik a jobb? Teljesen kipakolni vagy csak "részlegesen"?

Jah és még azt szeretném kérdezni, hogy van a kutya hasán szemből jobb oldalon egy pici zöldes-kékes kidudorodó "gömb", az mi lehet? A múltkor mutattam a dokinak, azt mondta, hogy csak egy ér, de egyáltalán nem úgy néz ki, hanem egy tökéletes gömb forma(kb 4 mm átmérőjű), ami kidudorodik a bőréből, tapintásra kemény, és ha hozzányúlok, a kutya összerándul. Ötletek, hogy mi lehet? Az a baj, hogy a doki általában legyint egyet, hogy "ez semmi" és akkor átmenetileg megnyukszom, de aztán megint elkezdek aggódni. Érdemes lenne egy másik doktort is felkeresni? Valaki esetleg tudna ajánlani egyet Budapesten?

2010. febr. 8. 16:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem ezt az orvost úgy ahogy van, felejtsd el...
2010. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy jó dokit keress, nagy rendelővel, több orvossal. Ott fel sem fog merülni, hogy többféle ivartalanítás lehet. A jó helyeken a szuka kutyák méhét távolítják el. Egy profi doki véleményét kérdezd az ivartalanítással kapcsolatban. Sajnos a folyamatos álvemhességek rövidítik az életét és sok esetben a halálához vezethetnek.
2010. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Budapesti megbízható dokik: Felicavet, JT Klinika, Mestervet, Minivet. MIndegyiknek van honlapja.
2010. febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
teljesen ki kell ivartalaníttatni. Csak így előzi meg a betegségeket. Az én kutyámnak sajnos csak a petefészkét vették ki :(
2010. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!