Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen lehet legkorábba...

Mennyi idősen lehet legkorábban ivartalaníttatni egy szuka kutyát?

Figyelt kérdés
Találtunk egy kiskutyát, viszont nekünk két kanunk van, nem szeretnék szaporulatot. Viszont a kutyusról ötletem sincs h mennyi idős lehet, talán néhány (4-5) hónapos.
2010. jan. 20. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2010. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár 6 hetes korban is lehet, tehát már nyugodtan vihetitek. Érdemes lenne még tüzelés előtt, nehogy baj legyen!
2010. jan. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már simán lehet! Mi 7 hónaposan ivartalaníttatunk, szintén kislány kutyát. Állítólag minél előbb van meg a műtét, annál hamarabb regenerálódik. Lehet, hogy így van, de azért "csecsemőkorú" kutyát én félnék altattatni. Fél éves kora körül a kutyus már erős, dinamikus, nem védtelen "kisbaba" és egyben iszonyat gyorsan gyógyul. Én "első tüzelés előtt" párti vagyok, mi is úgy csináltuk. Megcsináltathatod akár most is, de z se baj, ha vársz még néhány hónapot. Nálunk a 7 hónapos kutynál (nagytastű, golden retriever) is mondta a doki, hogy nehezebb volt így a műtét, mivel még nagyon fejletlen, pici volt a méhe/petefészke, nehezebb volt "szortírozni" a többi szerv közül, mintha idősebb lett volna.
2010. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyrészt tartok attól, hogy nem korai-e neki az ivartalanítás, másrészt meg nem szeretném ha úgy tüzelne, hogy esetleg nem vesszük észre, és főleg nem szeretné kiskutyákat. Mennyi idősen szokott végbemenni az első tüzelés?
2010. jan. 20. 11:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
9-12 hónapos kor körül. A kistesűek előbb, a nagytestűek később szoktak általában először tüzelni.
2010. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ivartalanítás 6 hetes kortól elvégezhető .

a legjobb talán 4-6 hónapos kora között , még az első tüzelés ( 7-8 hónaposan ) előtt.

az ára testsúlytól függően 15-25 000.-ft ,+ pár gyógyszer .

2010. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a fogait. Ha 4-5 hónapos, akkor most kell váltania őket (a tejfogak vékonyak, tű szerűek, a felnőtt fogak vastagok, nagyok). Ha teljesen leváltotta a fogait, kinőttek a rendesek (6-7 hónapos kor), akkor viheted ivartalanításra.

A kutya eredeti gazdáját kerestétek? Lehet, hogy valaki nagyon siratja!

2010. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 RastaMama ***** válasza:
én úgy tudom, hogy egyes szervek fejlődése miatt célszerű megvárni az első tüzelést, és utána ivartalanítani. de akkor sem lesz baj, ha ezt nem várjátok ki. megoszlanak a vélemények, de inkább a fent említett idő a javasolt.
2010. jan. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!