Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetértenétek e azzal, hogy...

Egyetértenétek e azzal, hogy azt a kutyát, amelyik emberre támad, azt azonnali hatállyal el kell altatni?

Figyelt kérdés
nagyon sok a megvadult kutya,és egyre több a kutya támadás. Az én kutyám is egyszer megharapott valakit, és én elaltattattam, mert nem akartam veszélyeztetni az amúgy is gyenge lábakon álló közbiztonságot.
2015. jan. 25. 22:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Te egy szent vagy kérdező :)

A többi jelzőimet rád akumi már leírta.

2015. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet.

Engem 4x harapott már meg kutya és abból 2 az én hibám volt. Az első meg a gazdájáé, a negyedik meg ...na, az is az én hibám volt. Falka vezéri bunyó, én meg bele nyúltam, hogy szétszedjem őket és az egyik megharapott.

Mind a 4 alkalommal magamat hibáztattam és nem a kutyát. Az elsőnél nem az én hibám volt ugyan, de viselkedhettem volna úgy, hogy elkerülhető legyen a dolog.


A harapásnak mindig nyomós oka van. Az a nyomós ok többnyire mindig emberi.

Az altatás szerintem már csak az utolsó utáni végső eset kéne hogy legyen. Mikor már a rehabilitáció sem segít, mert a kutya bizalma annyira meg van rendülve az emberekben.


De sajnos sz*r, igazságtalan világban élünk.

Te legalább elaltattattad. Egyik ismerősöm szomszédja kikötötte a kuvaszát a hátsó kertebe és halálra éheztette szegény kutyát, mert már megunta és nem kellett neki. Az altatásra sajnálta a pénzt, a menhelyre meg nem vették be a kutyát, mert tele volt.

Az ismerősöm temette el a kutyát az erdőben, fél liter pálinkáért.

Én majdnem sírva fakadtam, mikor ezt elmesélte. (Lazán, érzelem mentesen, mint ha az a kutya csak egy tárgy lett volna.)


Szóval, nem, nem értek egyet. De az altatás még mindig humánusabb.

2015. jan. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek vele egyet!

Egy kutyáért a gazdája a felelős, neki kell nevelnie! Ha nem megy, kérjen segítséget, vagy ne tartson kutyát! A felelőtlen, nem törődöm gazdák miatt szöknek, támadnak a kutyák, és miattuk vannak megbélyegezve a keményebb fajták.

Ha a kutya elvadul, annak oka van. Ha megharap valakit, annak is. Lehet az illető piszkálta, és nem akarta hagyni magát és odakapott.

2015. jan. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem úgy kellett volna feltenni a kérdést, hogy amelyik kutya szándékosan emberre támad, többször és már veszélyes. Szerintem azzal mindenki egyet ért, hogy azt már igen.

A szomszédomban van egy kaukázusi, akit "családtagnak" vettek a gazdái, viszont annyit foglalkoznak vele, hogy etetik. A kerítésük rossz, ezért hátra zárták( előtte sokszor majdnem átszökött a "kedves" kutya)

Hátulról, és néha mikor előreengedik, sokszor kiszökött az utcára, és minden alkalommal, az utcán békésen sétáló/bicikliző emberekre támadt (kb 5 eset volt)

Nem érdekli, ha a gazdája szól, hogy hagyja abba, nem törődik semmivel.

Én minden nap félve jövök haza!

Szerintem ezt a kutyát el kéne altatni, vagy legalább elvinni innen olyan helyre, ahol értenek hozzá, és foglalkoznak vele, mert egy ekkora kutyánál már nem vicces, ha letámad az utcán!

2015. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem létezik olyan, hogy előzmény, ok nélkül támad egy kutya. Legfeljebb az ember nem veszi észre a sanda oldalpillantást és az évek óta gyűlő feszültséget.

Múltkor láttam egy videót a neten, ahol két idióta szülő filmezi, ahogy a totyogó gyerekük ugrál a pihenő rottweileren, ráül, húzza-vonja, lovagol rajta, és csak nevetnek, biztatják. A kutya meg nyög nagyokat, látszik rajta, hogy nem élvezi a dolgot, lead ezer darab figyelmeztető jelzést, hogy neki ez nem jó, odébb megy, kitér, a kölyök meg megy utána. És ezek után, persze, ha egyszer odakap, a rohadt dögöt ki kell irtani, mert figyelmeztetés nélkül megtámadott egy ártatlan kis csöppséget.


Kedves utolsó, a Te szomszédod kutyája sem azért vadássza a bicikliseket, mert egy őrjöngő, gonosz vadállat, hanem ez is a gazdája hibája. Te magad is látod, hogy nem foglalkoznak vele.

Egy kaukázusival így bánni olyan, mintha a töltött fegyvert kiakasztanám az ablakba, jól elérhető helyre, vagy odaadnám a gyereknek játszani. Majd ha meghal valaki, nem a fegyver lesz a hibás.

Nem az altatás a megoldás, ez a 21. század, könyörgöm. Kutyákat jóval könnyebb rehabilitálni, mint embereket. Egy megfelelő gazda hónapok alatt helyrehozhat évek alatt létrejött károkat.


A probléma ott gyökerezik, ahol a legtöbb: hogy az emberek ostobák.

2015. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

ÁÁÁcsi!!


Azért jó lenne tudatában lenni és nem pl. a szomszéd elbeszélésére hagyatkozni abban az esetben, hogy a kutyatámadás az miből is áll?


Nem mindegy, hogy odakapós a kutya, vagy szó szerint gyilkos szándékkal támad!

Ugyanis nagyon nagyon ritka az a kutya aki a fenti módon veszélyes!


Az esetek 99%-ában az emberek a hunyók! Bizony meg kell reformálni a gondolkodást és valamiféle jogosítványhoz kötni az ebtartást!


Az már megint más kérdés - erről nem ebben a topikban nyitnék vitát - hogy az ember ember farkasa témában milyen módon kéne eljárni, mert itt kezdődik minden!!!!!

2015. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 ffigaro12 válasza:
75%
Inkább a hülye gazdáját,mert a kutya olyan,amilyennek nevelik!
2015. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

14-es vagyok:

Egy szóval sem mondtam, hogy a kutya hibája, épp azt mondom, hogy nem az övé, de már veszélyes.

Azt sem mondom, hogy feltétlenül altassák el, de valamit kezdjenek vele, mert így nem lehet kutyát tartani.


Utolsó előtti:szerinted a szomszéd elbeszélése alapján írom? Szerinted beismerné az ilyen, hogy leszarja a kutyát, és már tényleg veszélyes?

Saját szememmel láttam, ahogy az utcában egy idős hölgy biciklizett hazafelé a kutya nekiront a kapunak, ami nem volt becsukva csak behajtva, kitör és leszedi, és olyan vehemensen támadott a kutya, hogy ha nincs köztük a bicikli nem ússza meg ennyivel!

Itt nem az van, hogy a rottweileren ugrál a gyerek és nem látják!


Örülnék, ha elkerülne egy olyan gazdához, ahol rendesen bánnak vele, és rendbe jön. Kölyök korában még nagyon kedves kutyus volt, még az enyémekkel is ismerkedett, sosem bántotta őket.

2015. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!