Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnátok mondani a tükör-m...

Moreno kérdése:

Mit tudnátok mondani a tükör-módszer, mellett vagy ellene?

Figyelt kérdés
2015. jan. 26. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ, mi a célod a kutyáddal.
2015. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Nekem alapvetően szimpatikus, de jártunk tükör suliba, ahol az oktató és a segítők sem voltak a helyzet magaslatán, így sikerül jól elcseszni a kutyámat, meg még sokakét... Nem tudom, hogy maga a módszer nem megfelelő, vagy ebben a suliban nem értenek hozzá, de hogy nekünk nem jött be, az biztos! Meg attól is függ, hogy milyen kutyád van. Egy goldennek pl. lehet, hogy jó suli, de keményebb kutyák számára nem igazán, mivel folyamatosan azt sulykolták, hogy dominálni kell a kutyát, mert különben megesz...
2015. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg nem mindegy, hogy mi a célod a kutyával! Családi kutya képzőnek nagyon jó, főleg, ha jó oktatókat fogsz ki.
2015. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha sikerül olyan kutyasuliba vinni a kutyádat, akkor kifejezetten ajánlom! Rengeteg mindent tanulhattok, az én kutyám nagyon élvezte, szinte látszott rajta a szomorúság, mikor vége lett a tanfolyamnak! (azóta is visszajárunk)
2015. jan. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is bejött,de hogy mit kapsz,az azon is múlik,mennyire jó az oktató.Nekem tetszett,mert nem mechanikus rángatás-fegyelmezésből állt az egész,hanem abból,hogy a kutyát erőszakmentesen rávezettük a feladatra,meg sokat tanultunk a kutyák viselkedéséről..Ez persze több időt igényel,mintha egy ritmusára rángatnák a gazdik a kutyákat,de én pont ezt kerestem.
2015. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok -köszönöm a lepontozást-, mi is tükör módszeres suliban kezdtünk, jó sokáig jártunk oda, a kutyám is imádta, én is nagyon szerettem. De nem való minden kutyának és minden embernek, ez tény! Mivel családi kutyás iskola, így a munkakutyákkal nem tudnak és nem is akarnak foglalkozni komolyabban, amit persze megértek. Az emberek nagyon nagy része nem sportkutyát akar. De sajnos így egy idő után elveszítik a leglelkesebb és legkitartóbb kutyásokat.
2015. jan. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálom a módszereket ötvözni, vagyis sokat olvasok a témában és mindenhonnan azt próbálom alkalmazni amit jónak látok, illetve amiről úgy érzem illik a kutyám temperamentumához.

A tükör módszer esetében is van amit tudok hasznosítani, de van amire nem ad segítséget vagy megoldást.

Szerencsém van, mert a kutyaiskola ahová járunk hasonló elven működik.

2015. jan. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

alapvetően egy nagy katyvasz az egész, még mindig a régen idejétmúlt falkaelmélettel, dominanciaelmélettel jön, néhol próbál kitérni belőle, de alapjában véve nem sikerül, a modern módszerekből szinte semmit nem vesz át, 20 évvel ezelőtti dolgokat erőltet. kezdő gazdákat nagyon könnyen tévútra viszi, mivel nincs összehasonlítási alapjuk, nincsenek ismereteik. ez az oldalukon leírt módszerre vonatkozik, könnyen lehet, hogy van olyan oktató, aki jól képez, de ami a franchise-ban szerepel mint infó (a kérdezz felelekes részben a hivatalos oldalon) teljesen idejétmúlt, és semmi köze a pozitív neveléshez. ha olyanokat mondanak, hogy a kutya nyalogatása egyenrangú a harapással akkor nagyon gyorsan menekülj messzire.

először járj végig kutya nélkül több sulit, nézd meg a kutyákat, nézd meg mennyire hallgatnak a kutyák a gazdákra, különösen az oktatóké, nézd meg, mennyire dolgoznak lelkesen, mennyire figyelnek, mennyire érdeklődők. ha lassúak, motiválatlanok, ha meghajtják őket, ha nem engedelmesek, nem dolgoznak boldogan, akkor ne oda menj.

2015. márc. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!