Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milbemax - valaki segítene?

Milbemax - valaki segítene?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal (másfél éves) kutyám. Eddig nem kapott semmit szívféreg ellen, csak cseppet (Advantix), és nem voltunk szívféreg teszten sem. A kérdésem az lenne, hogy ha most én adok neki Milbemax-ot, az veszélyes lehet, ha esetleg vannak benne felnőtt férgek? Egy ilyen fiatal kutyában lehetnek egyáltalán felnőtt férgek? (hosszú idő míg kifejlődnek) Tünet nincs. Ha csináltatok tesztet, az csak a lárvákat mutatja ki, amit a milbemax amúgy is megölne. Ha esetleg van benne felnőtt féreg és kap milbemaxot, az kinyírja a felnőtteket, vagy nem csinál velük semmit?
2015. jan. 28. 16:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nézz utána, mert sok állatorvosnál van akciós szűrés erre a problémára.


Egyébiránt én a kutyámnak a milbemaxot pici kora óta féreghajtóként adom 3 havonta, mióta tudom, hogy milyen széles spektrumú készítmény.


Csak úgy megérzésre adogatni nem szokás egy gyógyszert sem.

2015. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mennyire széles spektrumú? :) Merthogy a praziquantel önmagában nem túl széles spektrumú, a milbemycin meg nem sokat ér a szívférgesség ellen, ha csak 3 havonta kapja a kutya.
2015. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Értem ezalatt azt, hogy:


- véres, bakteriális hasmenésnél is használatos

- a szívférgesség bizonyos fokainál stb.


A kutyám 6 hónapos korától 1,5 éves koráig immungyengeség miatt - feltehetően - erősen korpásodott és folyton felülfertőződött gombás lett, majd szőrtűszőatkás.


Hozzátenném, hogy Stronghold cseppeket kapott folyamatosan mielőtt aktás lett......ennyit az atka ellenes hatásáról!!!


Akkor, az egyéb kezelés mellett kapott többször milbemaxot is és az orvos elmagyarázta nekem, hogy mi mindenre is jó.


kutyám évente 2-3 alkalommal átesik a véres hasmenésen "programon" is sajnos és ezért - főként - kap féreghajtóként is ezt.

2015. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!