Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milbemax - valaki segítene?

Milbemax - valaki segítene?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal (másfél éves) kutyám. Eddig nem kapott semmit szívféreg ellen, csak cseppet (Advantix), és nem voltunk szívféreg teszten sem. A kérdésem az lenne, hogy ha most én adok neki Milbemax-ot, az veszélyes lehet, ha esetleg vannak benne felnőtt férgek? Egy ilyen fiatal kutyában lehetnek egyáltalán felnőtt férgek? (hosszú idő míg kifejlődnek) Tünet nincs. Ha csináltatok tesztet, az csak a lárvákat mutatja ki, amit a milbemax amúgy is megölne. Ha esetleg van benne felnőtt féreg és kap milbemaxot, az kinyírja a felnőtteket, vagy nem csinál velük semmit?
2015. jan. 28. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csináltass tesztet!
2015. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

- Másfél év alatt már kifejlődhettek a férgek.

- Vannak olyan tesztek, amik a felnőtt férget mutatják ki.

- Ha sok felnőtt féreg van benne és sok a nőstény, akkor veszélyes lehet a milbemax. Akár anafilaxiás sokkot is kaphat a kutya a sok elpusztuló lárva miatt.

2015. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ha sok felnőtt féreg lenne benne (aminek már veszélyes a kiirtása), akkor nem lennének már tünetei a kutyának?
2015. jan. 28. 17:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A tünetek már csak a végén jelentkeznek, azaz, amikor már nem tudsz mit tenni a kutyáért!


Mindenképp csináltass tesztet, mert a milbemaxot sem lehet csak úgy adogatni... Valahol azt írják, hogy csak a lárvákat öli meg, míg máshol azt, hogy a kifejlett férget is (ami még nincs a szívben!!!), szóval erre az orvos tud pontos választ adni! Ha már a szívben van a féreg, akkor nem sok esélye van a kutyádnak. Pár hónap alatt kifejlődnek egyébként.


És mindenképp védd a kutyádat a szúnyogok ellen!

2015. jan. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Milbemaxot amúgy is csak orvosi receptre lehet kiváltani, előtte jellemzően csináltatnak egy tesztet az orvosok, mert ha vannak a kutyában már nagyobb férgek, a tabletta megöli azokat, így megöli a kutyát is. Csináltass tesztet!
2015. jan. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2015. jan. 28. 18:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Az azért tévedés, hogy a Milbemax megöli a kifejlett férgeket, ennek alátámasztására nem találtam még semmi tudományos vizsgálatot. Az egyik kutyám szívférges, ő havonta kapja a Milbemaxot hármasával és semmi baja sincs tőle. A cél az, hogy ami van az van, de legalább több ne legyen. Aztán idővel a felnőt férgek maguktól is kihalnak. Nem mindegy a kutya testmérete se, mert amibe egy csivava már esetleg belehal, attól egy bernáthegyinek még lehet, hogy semmiféle tünete sincs. Minden esetre ne gyógyszerezd vaktában a kutyát, azért van az állatorvos, hogy az majd felállítja a diagnózist és előírja a kezelést is.
2015. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen csak sok állatorvos szereti az embert lehúzni. Szükségtelen vizsgálatokat elvégezni és kifzettetni, vagy az egyszeri, hatásos kezelés helyett rendszeresen visszahívni az embert többszöri, lófingot sem érő kezelésekre, mert az többe kerül, rendszeres bevétel. Sajnos nem egyszer tapasztaltam ezt én és az ismerőseim. Azért gondoltam, hogy ha az amúgy nem szívféreg gyanús kutyámnak adok most egy adag milbemaxot, aztán nyáron havonta, akkor az nem oldja-e meg a dolgot. A vény nem probléma, vannak állatorvos ismerőseim, csak mind az ország másik felén.
2015. jan. 28. 20:52
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a tajékoztatón:

"Pozitív diagnózis esetén a Milbemax adagolása előtt a kifejlett férgek elleni kezelés is szükséges."

Ebből nekem az jön le, hogy a kifejlett férgeket nem öli meg, hiszen akkor nem kellene külön kezelés azok ellen is.

2015. jan. 28. 21:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Most egy adagnak mi értelme lenne? Nincsenek is szúnyogok, tehát ha tavaly megfertőződött, akkor annak amit most adnál neki már semmi értelme se lenne. Szúnyogos időszakban adhatod majd neki havonta, ha előtte csináltattál egy antigen ELISA tesztet. Mekkora a kutyád, milyen és mekkora adag Milbemaxot akarsz neki adni?
2015. jan. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!